کد خبر:162031
پ
سقف روزانه کارت به کارت
روابط عمومی بانک مرکزی:

افزایش سقف روزانه کارت به کارت از ۳ به ۵ میلیون تومان

روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش سقف روزانه کارت به کارت از ۳ به ۵ میلیون تومان خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش سقف روزانه کارت به کارت از ۳ به ۵ میلیون تومان خبر داد.

 

*** افزایش سقف روزانه کارت به کارت از ۳ به ۵ میلیون تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی با هدف مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقداماتی را برای تسهیل استفاده مردم از درگاه‌های غیر حضوری به نظام بانکی ابلاغ کرد.

اقدامات ابلاغ شده به نظام بانکی به این شرح است:

۱. سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ سی میلیون ریال در هر شبانه روز از مبدا هر کارت به پنجاه میلیون ریال افزایش یابد. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سی میلیون ریال برابر با کارمزد انتقال وجه سی میلیون ریالی است.

۲. سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است با توجه به خطرات ناشی از سو استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

۳. امکان تمدید تاریخ انقضا کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری به مدت سه ماه از تاریخ انقضا بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان انجام شود.

۴. طبق روال سال‌های گذشته و به منظور کاهش مراجعات مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز افزایش سقف برداشت نقدی درون بانکی از ۲ میلیون ریال به پنج میلیون ریال بلامانع است.

لازم به ذکر است این اقدام در راستای کاهش مراجعه مشتریان به شعبه انجام می‌شود و باوجود ایجاد امکان فوق ضروری است اطلاع رسانی مناسب در راستای کاهش استفاده از اسکناس به مشتریان انجام می‌شود.

۵. تعداد تلاش‌های متوالی ناموفق رمز دوم درهر شبانه روز به شرح دستورالعمل پیوست به پنج بار افزایش یابد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به وضعیت عادی با ابلاغ این بانک انجام می‌شود.

 

 

 انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول