کد خبر:161828
پ
قیمت خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

کاهش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو

در پی شیوع ویروس کرونا، بازار خودرو نیز بی‌تاثیر نبوده و موجب کاهش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو شده است.

در پی شیوع ویروس کرونا، بازار خودرو نیز بی‌تاثیر نبوده و موجب کاهش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو شده است.

 

*** کاهش ۶ میلیون تومانی قیمت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مقایسه نرخ خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار امروز (شنبه) نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد که علیرغم نزدیک شدن به روزهای پایانی سال که همیشه با تب‌وتاب خرید خودرو همراه بوده و این بازار را پررونق و قیمت‌هار ا صعودی می‌کرد، اکنون تحت تاثیر کرونا ویروس، بازار خودرو نیز آرام شده و نزولی پیش می‌رود؛ به طوری که کاهش ۵۰۰ هزار تومانی تا ۶ میلیونی قیمت‌ها در بازار خودرو نسبت به هفته گذشته ایجاد شده است.

به‌طور مثال در گروه صنعتی ایران‌ خودرو بیشترین کاهش نرخ به میزان شش میلیون تومان مربوط به خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار و سمند EF۷ دوگانه‌سوز بوده است. در مقابل کمترین کاهش نرخ نیز مربوط به وانت آریسان با ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

 

*** افت ۳ میلیون تومانی قیمت سایپا

 

در گروه خودروسازی سایپا نیز بیشترین کاهش مربوط به خودرو سایپا ۱۵۱ بوده که افت سه میلیون تومانی داشته است. کمترین کاهش نرخ نیز مختص سایپا ۱۳۲ و تیبا ۲ بوده است که حدود ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

این درحالی است که میزان معاملات و مراجعه به مرکز شماره‌گذاری نیز با افت شدیدی مواجه بوده است. تا پیش از این، قیمت‌ها در بازار خودرو به شدت افزایشی پیش می‌رفت اما اکنون مدتی است که قیمت‌ها و معاملات با افت روبه‌رو شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق پیش‌بنی برخی کارشناسان این حوزه، باتوجه به اینکه طی روزهای گذشته شیوع ویروس کرونا توانسته بسیاری از بازارها را تحت تأثیر خود قرار دهد که بازار خودرو نیز از آن مستثنا نبوده است؛ بنابراین احتمالا در روزهای آینده، این رکود همچنان با بازار خودرو همراه خواهد بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول