کد خبر:161799
پ
گوشی‌های هوشمند
تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC:

پیش‌بینی کاهش ۱۰.۶ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند

تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کردند که بازار جهانی فروش گوشی‌های هوشمند در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی با یک کاهش ۱۰.۶ درصدی مواجه خواهد شد.

تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کردند که بازار جهانی فروش گوشی‌های هوشمند در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی با یک کاهش ۱۰.۶ درصدی مواجه خواهد شد.

 

*** پیش‌بینی کاهش ۱۰.۶ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در گزارشی که به تازگی از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال‌در موسسه تحقیقاتی IDC در وبسایت gsmarena منتشر شده، پیش‌بینی شده است که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در بازار‌های جهانی در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کورونا ۱۰.۶ درصد کاهش خواهد یافت.

همچنین در جای دیگر این گزارش برآورد شده است که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در تمام طول امسال میلادی به علت ادامه شیوع ویروس کرونا کاهشی ۲.۳ درصدی را تجربه خواهد کرد.

این در حالی است که بیشتر کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد کرده بودند به بازارهای جهانی موبایل در سال ۲۰۲۰ میلادی از رکود چند ساله خود خارج خواهد شد و رشد چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

از اوایل ماه ژانویه ۲۰۲۰ ویروس کرونا در چین شیوع گسترده‌ای پیدا کرد بسیاری از دفاتر مراکز فروش و کارخانه‌های شرکت‌های مختلف از جمله تولید‌کنندگان موبایل تعطیل شده و اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی فعالیت نخواهند کرد. همین مسائل موجب شد که بسیاری از قول‌های فناوری و تولید‌کنندگان موبایل همچون اپل و سامسونگ با مشکلات عدیده‌ای در زنجیره تامین قطعات مورد نیاز و همچنین خط تولید گوشی‌های هوشمند خود مواجه شوند.

 

*** تلاش‌های گسترده دولت‌های جهان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

 

البته این تحلیل گران در ادامه گزارش خود خاطرنشان کردند که انتظار می‌رود با تلاش‌های گسترده دولت‌های جهان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، وضعیت بازار فروش موبایل در جهان نیز در سه ماهه سوم امسال میلادی به حالت عادی بازگردد.

سانجیتیکا استریواستاوا، یکی از تحلیلگران ارشد فعال در موسسه تحقیقاتی IDC در این خصوص می‌گوید: کمبود قطعات مورد نیاز تعطیلی کارخانه‌ها مدت زمان قرنطینه شهرها و محدودیت در تردد در شهرها و کشورهای مختلف همگی از مهم‌ترین دلایل کاهش قابل توجه در پیش‌بینی میزان فروش گوشی‌های هوشمند در بازارهای جهانی به شمار می‌روند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تحلیلگران ارشد فعال در موسسه تحقیقاتی IDC برآورد کرده که با ظهور و عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به قابلیت شبکه ۵g روند فروش بازارهای جهانی موبایل در سال ۲۰۲۱ میلادی سعودی شده و رشدی ۶ درصدی را تجربه خواهد کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول