کد خبر:161640
پ
بانک مرکزی
با ابلاغ بانک مرکزی

پرداخت تسهیلات بیش از ۵ میلیارد تومان مشروط شد

با ابلاغ بانک مرکزی پرداخت تسهیلات بیش از پنج میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی مشروط به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شد.

با ابلاغ بانک مرکزی پرداخت تسهیلات بیش از پنج میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی مشروط به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شد.

 

*** پرداخت تسهیلات با هدف تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری، اعلام کرد:

بر اساس مصوبه ۲۰ دی‌ماه سال ۱۳۹۰ شورای پول و اعتبار، با هدف تسهیل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی به ویژه فعالان عرصه تولید در کشور و در پاسخ به درخواست‌های فراوان در این رابطه، پیشنهاد اصلاح تبصره (۳) ذیل ماده (۱۷) فصل چهارم ضوابط یاد شده به شورای پول و اعتبار تسلیم شد که در یک‌هزار و دویست و هشتاد و هشـتمین جلسـه این شورا در ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ مورد تصویب قرار گرفت.

بر این اساس، در اعطای تسهیلات و ایجاد تعهدات به اشخاص حقوقی و حقیقی که حسب قانون مالیات‌های مستقیم مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند، اخذ صورت‌های مالی الزامی است.

 

*** ایجاد تعهدات بیش از ۵٠ میلیارد ریال برای اشخاص حقیقی و حقوقی

 

پرداخت تسهیلات و ایجاد تعهدات بیش از ۵٠ میلیارد ریال به برای اشخاص حقیقی و حقوقی در هر بانک و مؤسسه اعتباری غیربانکی و در هر سال شمسی منوط به ارایه صورت‌های مالی حسابرسی شده‌است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این مصوبه نافی الزامات و تکالیف مربوط مقـرر در آیین‌نامه راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی و همچنین بند (ه) بخش (ج) سیاست‌های دولت برای خروج غیرتورمی از رکـود نیست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول