کد خبر:161601
پ
یارانه معیشتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

١٩ میلیون خانوار، ۱۰ اسفند یارانه معیشتی می‌گیرند

چهارمین یارانه معیشتی دهم اسفند به حساب ١٩ میلیون و ٢٨٣ هزار و ٢۴۵ سرپرست خانوار واریز می‌شود.

چهارمین یارانه معیشتی دهم اسفند به حساب ١٩ میلیون و ٢٨٣ هزار و ٢۴۵ سرپرست خانوار واریز می‌شود.

 

*** ١٩ میلیون خانوار، ۱۰ اسفند سبد یارانه معیشتی می‌گیرند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بامداد ۲۴ آبان ماه با افزایش قیمت بنزین مقرر شد، سبد یارانه معیشتی در سه مرحله (۲۷ آبان، ۳۰ ابان و دوم آذرماه) برای ۶۰میلیون نفر واریز، که این امر انجام شد.

پس از واریز مرحله نخست، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد کهیارانه معیشتی از این پس دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز می‌شود و پس از آن مراحل دوم و سوم به حساب مشمولان و خانواری که درخواست آنهابررسی و تایید شده بودو.

در مرحله چهارم نیز ٢٨۶ هزار و ۱۴۹ خانوار دیگر که درخواست بررسی مجدد آنها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاییدشده، یارانه معیشتی اسفند ماه و مراحل قبل را همزمان دریافت خواهند کرد.

 

*** میزان یارانه‌معیشتی برای خانوارها

 

یارانه‌معیشتی به تناسب بعد افراد خانوار پرداخت می‌شود. خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده دو نفره ۱۰۳ هزار تومان،خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی، دریافت می‌کنند.

 

*** چه کسانی یارانه معیشتی نمی‌گیرند

 

هفت شاخص برای خانوارهایی که مشمول دریافت یارانه معیشتی نمی‌شوند، اعلام شده است.

خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی و همچنین خانوارهایی که ارزش ملکآنها در تهران و کلان‌شهرها ۱۲ میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها ۹ میلیارد ریال باشد، مشمول دریافت یارانه‌معیشتی نیستند.

همچنین خانوارهایی که دارای خودروی سواری به ارزش بیش از سه میلیارد ریال یا خودرو عمومی یا ارزش بیش از چهار میلیارد ریال باشند، یارانه معیشتی تعلق نمی‌گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه‌پرداز، خانوارهای دارای بیش از سه سفرخارجی غیر زیارتی و گیرندگان تسهیلات بانکی به مبلغ بیشاز سه میلیارد ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند مشمول این کمک‌ها نیستند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول