کد خبر:161625
پ
محصولات غذایی
دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران:

افزایش خرید محصولات بسته‌بندی شده در پی شیوع کرونا / احتمال وجود ویروس در محصولات غذایی صفر درصد است

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به افزایش خرید محصولات بسته‌بندی شده در پی شیوع کرونا، احتمال وجود ویروس در محصولات غذایی را صفر درصد دانست.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به افزایش خرید محصولات بسته‌بندی شده در پی شیوع کرونا، احتمال وجود ویروس در محصولات غذایی را صفر درصد دانست.

 

*** محصولات صنایع غذایی بسته بندی شده دارای پروانه از وزارت بهداشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاوه زرگران با بیان این مطلب، اظهار کرد:

محصولات صنایع غذایی بسته‌بندی شده دارای پروانه از وزارت بهداشت در شرایط حال حاضر امن‌ترین و مطمئن‌ترین منبع برای تامین محصولات غذایی مورد نیاز مردم هستند و صنایع غذایی ایران ظرفیت کافی برای افزایش تولید و تامین مواد غذایی مورد نیاز همه مردم کشور را دارد.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به خروج کمتر مردم از خانه در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت:

این روزها مردم ترجیح می‌دهند خریدهای خود را به صورت یکجا از فروشگاه‌های مواد غذایی انجام دهند به طوری که این موضوع تقاضا برای مواد غذایی را بالا برده است و در مقاطعی باعث خالی شدن قفسه‌های فروشگاهی شده است، در حالی که این موضوع می‌تواند به کندی شبکه توزیع در عکس‌العمل به تقاضای بالای مردم مرتبط باشد.

وی افزود: صنایع غذایی کشور تولیدات خود را طبق روال گذشته تامین و تولید می‌کنند و با توجه به بالا بودن ذخایر استراتژیک کشور و فراوانی مواد خام و ظرفیت‌های تولیدی بالای صنایع، افزایش تقاضای مردم به راحتی قابل تامین است و مردم هیچگونه نگرانی از بابت تامین محصولات صنایع غذایی نداشته باشند.

 

*** بسته‌شدن مرزهای برخی کشورهای همسایه با ایران

 

زرگران تاکید کرد: وجود ظرفیت‌های خالی تولید در صنایع غذایی و پر بودن انبارهای مواد اولیه سبب شده افزایش تقاضای محصولات این صنایع به راحتی از جانب صنایع غذایی ایران قابل تامین باشد و نیازی به ایجاد ظرفیت تولید جدید در این صنعت نیست و اختلال های کوچک در عرضه برخی محصولات جای نگرانی ندارد و به سرعت با تامین از انبار کارخانجات رفع خواهد شد.

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با اشاره به بسته‌شدن مرزهای برخی کشورهای همسایه با ایران و عدم امکان ترانزیت کالا، گفت:

بسته‌شدن برخی راه های صادراتی و عدم امکان تردد کامیون‌های حامل محصولات‌غذایی صادراتی، باعث باقی ماندن بخشی دیگر از تولیدات در بازار داخلی شده و این محصولات نیز در صورت نیاز در بازار داخل عرضه خواهد شد و نگرانی بابت تامین نیاز مردم نداریم.

وی یادآور شد: کلیه مواد غذایی در کارخانجات صنایع غذایی در کشور تحت شرایط تضمین کیفیت GMP تولید می‌شوند و ضوابط بسیار سخت بهداشتی بر فضا و پرسنل تولید اعمال می‌شود و نظارت‌های دقیقی در این زمینه وجود دارد.

 

*** احتمال وجود ویروس در محصولات غذایی صفر درصد است

 

زرگران در ادامه تاکید کرد: در روند تولید محصولات صنایع غذایی فرآیندهایی وجود دارد که عملا امکان وجود هرگونه ویروس و باکتری را به صفرمی‌رساند که عملیات پخت در دمای بالای ۲۰۰ درجه در محصولات آردی مانند انواع کیک و ماکارونی و عملیات پاستوریزاسیون در محصولات مایع چون محصولات لبنی و نوشیدنی‌های کارخانه‌ای از جمله این فرآیندها هستند.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران بیان کرد: بسته‌بندی فرآورده‌های غذایی به شیوه‌های مدرن و نوین بدون دخالت دست در کارخانجات انجام می‌شود که عملا امکان ورود هرگونه ویروس به داخل محصول را از میان می‌برد و محصولات صنایع غذایی در سلامت کامل هستند، به همین علت بهتر است مردم از محصولات فله کمتر استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی کشور با توجه به مخاطرات بهداشتی موجود ایمن ترین مواد خوراکی محصولات صنایع غذایی است که دارای پروانه ساخت هستند محصولاتی مانند شیر و لبنیات پاستوریزه، نوشیدنی‌های پاستوریزه، کنسروجات از محصولاتی هستند که ایمنی غذایی بیشتری نسبت به مواد خواراکی فله دارند.

 
*** سطح خارجی بسته‌بندی مواد غذایی قبل از استفاده شسته شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در پایان، اظهار داشت:

از آنجا که این محصولات بعد از بسته‌بندی شدن در کارخانه‌ها، در شلف فروشگاه‌های عرضه مواد‌غذایی قرار می‌گیرند و برای بالا بردن ایمنی غذایی توصیه می‌شود مردم قبل از مصرف اقدامات مراقبتی را رعایت کرده و سطح خارجی محصولاتی مانند کنسروجات را ابتدا شستشو نموده و بعد بازگشایی استفاده نمایند.

 

تسنیم

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول