کد خبر:161583
پ
فروش‌های اینترنتی
قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی:

مشارکت ١۶ هزار واحد صنفی برای فروش کالای شب عید/تداوم فروش فوق‌العاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا ۱۵ فرودین

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با اشاره به مشارکت ١۶ هزار واحد صنفی برای فروش کالای شب عید از تداوم فروش فوق‌العاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا ۱۵ فرودین خبر داد.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با اشاره به مشارکت ١۶ هزار واحد صنفی برای فروش کالای شب عید از تداوم فروش فوق‌العاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا ۱۵ فرودین خبر داد.

 

*** مشارکت ١۶ هزار واحد صنفی برای فروش کالای شب عید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در خصوص برنامه‌های وزارت صنعت برای توزیع کالا در ایام پایانی سال، اظهار داشت:

دومین رکن برنامه‌های تنظیم بازار که پس از تأمین کالا به آن توجه شده موضوع توزیع درست و به موقع اقلام مورد نیاز مردم در این ایام است.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با بیان اینکه توزیع کالا در سه بخش دنبال می‌شود، گفت:

بخشی از کار توزیع کالا به اصناف محول شده که شبکه توزیع مطمئنی به شمار می‌روند بر اساس آخرین آمارها، بیش از ۱۶ هزار واحد صنفی برای فروش فوق‌العاده پایان سال در حال آماده شدن هستند که با محوریت اتاق اصناف، برنامه مرتبط با آن عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی قرار است، حداقل ۱۵ درصد تخفیف بر روی کالاهای خود اعمال کرده و زمینه را برای تامین مایحتاج مردم فراهم کنند. بنابراین نه تنها هیچ کالایی در ایام پایانی سال، گران نمی‌شود؛ بلکه با همراهی و همکاری اصناف، حراج در سطح فروشگاه‌ها و واحدهای صنفی نیز تدارک دیده شده است، همچنین بر روی اقلامی همچون پوشاک که رقابت شدید و انباشت کالا وجود دارد، ممکن است تخفیف‌ها بعضا از این نیز بیشتر شود.

 

*** پوشاک جزو کالاهای ممنوع وارداتی

 

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه پوشاک جزو کالاهای ممنوع وارداتی است؛، خاطر نشان کرد:

در حوزه پوشاک تولید داخلی، انباشت و فراوانی کالا داریم، بنابراین مشخصا در پوشاک بعنوان یکی از اقلام مهم مورد نیاز مردم در شب عید، هیچگونه افزایش قیمتی رخ نمی‌دهد و بلکه کاهش قیمت را نیز تجربه خواهیم کرد.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی در خصوص یکی دیگر از بخش‌های توزیع اقلام در این ایام، تصریح کرد:

یکی از دیگر از بازوهای توانمند دولت در اجرای سیاست‌های تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارک رمضان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که امروز در تمامی آنها از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و شهروند گرفته تا افق کوروش و سایر فروشگاه‌ها، فروش‌های فوق‌العاده‌ای در حال انجام است. که این کار از ۲۵ بهمن شروع و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه حتی این فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حراج و نوع تخفیف‌ها از هم سبقت می‌گیرند، اظهار داشت:

در کنار این دو بخش برای توزیع، قرار بود، نمایشگاه‌های بهاره نیز در ۲۰۰ نقطه کشور برگزار شود که در شرایط فعلی به دلیل ویروس کرونا و جاوگیری از شیوع این بیماری، برگزاری همه نمایشگاه‌ها لغو شد؛ اما صنوف فروش‌های فوق العاده خودشان اقدام به فروش‌های فوق‌العاده کرده‌اند.

 

*** راه‌اندازی میادین میوه وتره بار در سایر استانها

 

مدرس خیابانی در خصوص راه‌اندازی میادین میوه وتره‌بار در سایر استانها، نیز گفت:

علیرغم ظرفیت بسیار خوبی که میادین میوه و تره‌بار در حوزه خدمات‌رسانی به مردم دارند، اما متأسفانه بسیاری از استانها، این امکان یعنی ایجاد میادین میوه و تره‌بار را ندارند و زیر ساخت‌های لازم در آنجا مهیا نیست.

وی با اشاره به اینکه در تهران ۲۵۰ میدان تره‌بار وجود دارد که تاپایان سال ۵ میدان جدید نیز افتتاح خواهد شد، خاطر نشان کرد:

با توجه به اینکه میادین میوه و تره‌بار برای مردم و تأمین نیازشان کاربردی و مهم است، قصد داریم مدل سازمان میادین تهران را در کل استان‌های کشور اجرایی کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی در پایان، اظهار داشت:

برای ایام پایانی سال نیز قرار است به سازمان میادین میوه و تره‌بار سهمیه کالاهای اساسی به منظور عرضه مستقیم به مردم در راستای تامین مایحتاجشان اختصاص داده شود.

که در این روزها با توجه به افزایش تقاضا، این کار انجام شده و همه این اقدامات برای این است که مردم بدانند هیچ مشکلی در تأمین کالا نداریم زیرا چند برابر نیاز مردم کالا وجود دارد و تا زمانی که بازار اشباع شود، توزیع خواهیم کرد.

 

تسنیم

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول