کد خبر:161785
پ
مرز چذابه
سخنگوی گمرک:

محدودیت انتقال کالا از مرز چذابه رفع شد

سخنگوی گمرک از رفع محدودیت انتقال کالا از مرز چذابه خبر داد.

سخنگوی گمرک از رفع محدودیت انتقال کالا از مرز چذابه خبر داد.

 

*** محدودیت انتقال کالا از مرز چذابه رفع شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، روح‌الله لطیفی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

بر اساس آخرین اطلاعات، مرز چذابه طی یک ساعت گذشته برای جابه‌جایی کالای تجاری به عراق بازگشایی شد. همچنین بر اساس ملاقات مرزی بین مقامات گمرک ایران و عراق که در ساعت ۱۳ امروز (شنبه) انجام شد.

سخنگوی گمرک بیان کرد: توافق شد که این مرز از فردا (یکشنبه) درباره کالاهای تجاری مانند سابق عمل کند و مشکلی برای ارسال بار از این مرز وجود نداشته باشد. مرز مهران نیز از فردا آغاز به کار می‌کند؛ اما مرزهای عراق برای جابه‌جایی مسافر همچنان بسته است.

 

*** صحبت های مدیر هماهنگی روابط تجاری با کشور عراق در خصوص مرز چذابه

 

فاضل سلامات با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با بیان اینکه موارد لازم در این زمینه به سه زبان نوشته و به صورت پلاکارد در دید مراجعه کنندگان در مرز چذابه قرار داده شده است، اظهار کرد:

تمهیدات لازم جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به پایانه مرزی چذابه اندیشیده شده و اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است.

مدیر هماهنگی روابط تجاری با کشور عراق افزود: ضدعفونی معابر و مکان ها و فراهم کردن تجهیزات لازم برای مسافران دو کشور ایران و عراق در مرز چذابه در حال انجام است تا شاهد مشکلی در زمینه انتقال ویروس کرونا نباشیم.

وی با بیان اینکه هیچ دستوری مبنی بر بسته شدن مبادی ورودی کشور برای تجارت صادر نشده است، گفت:

شرایط از نظر بهداشتی کاملا تحت کنترل است به همین دلیل تجار نباید نگرانی در زمینه صادرات به کشور عراق داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر هماهنگی روابط تجاری با کشور عراق در پایان، با بیان اینکه روند صادرات به کشور عراق از مرز‌چذابه عادی است و مشکلی خاصی در این زمینه وجود ندارد، اظهار داشت:

طبق هماهنگی های صورت گرفته با مسئولان محلی و کشوری، قرار است از طریق وزارت بهداشت دولت عراق، هیات ویژه ای در مرز چذابه مستقر و تجارت روال عادی خود را داشته باشد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول