کد خبر:161703
پ
فروش فوق‌العاده اصناف
دبیر کل اتاق اصناف:

فروش فوق‌العاده اصناف با تخفیف‌های ۵ تا ۳۰ درصدی

دبیر کل اتاق اصناف ایران از فروش فوق‌العاده اصناف با تخفیف‌های ۵ تا ۳۰ درصدی خبر داد.

دبیر کل اتاق اصناف ایران از فروش فوق‌العاده اصناف با تخفیف‌های ۵ تا ۳۰ درصدی خبر داد.

 

*** فروش فوق العاده اصناف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی عوض پور در خصوص برنامه جدید اصناف برای ایام پایانی سال و خرید اقلام مورد نیاز مردم، اظهار داشت:

در حال حاضر بیشترین تلاش اصناف در حوزه تأمین و توزیع مواد شوینده، بهداشتی و ضدعفونی است تا در این شرایط مردم برای تهیه این کالاها با مشکل روبه رو نباشند.

دبیر کل اتاق اصناف ایران در خصوص فروش فوق‌العاده صنوف مختلف در این روزها گفت:

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از امروز تا ۳۰ اسفند ماه صنوف مختلف می‌توانند توزیع اقلام مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال از جمله مواد غذایی، پوشاک، کیف، کفش ، لباس و … را شروع کنند.

وی در واکنش به این سوال که مدت این فروش‌های فوق‌العاده چقدر است، خاطر نشان کرد:

زمان شروع فروش فوق‌العاده در اختیار اتاق اصناف هر استان بوده و هر استان خودش در این خصوص تصمیم می‌گیرد و حتی می‌تواند تا ۶۰ روز نیز این فروش فوق‌العاده را ادامه دهد که بستگی به نظر اتاق اصناف استانها است.

عوض پور با تأکید بر اینکه در فروش‌های فوق‌العاده محدودیتی در عرضه وجود ندارد، تصریح کرد:

در این طرح اتحادیه مواد غذایی، فروشگاه‌های زنجیره ای،پوشاک، کیف و کفش و هر اتحادیه دیگری می‌تواند به فروشندگان زیر مجموعه خود مجوز فروش فوق‌العاده وحتی حراج پایان فصل را بدهد.

 

*** میزان تخفیف های در نظر گرفته شده

 

دبیر کل اتاق اصناف ایران در خصوص میزان تخفیف‌های در نظر گرفته شده نیز گفت:

در اقلام مختلف این رقم متفاوت است ولی در مجموع از ۵ تا ۳۰ درصد متغییر است، برای مثال در مواد غذایی این تخفیف‌ها از ۵درصد شروع می شود، در خصوص پوشاک ممکن است تخفیف‌ها از ١۵ تا ۳۰ درصد باشد.

وی ادامه داد: میزان این تخفیف‌ها در اختیار اتحادیه‌ها است ولی به جز مواد غذایی که نرخ مصوب داشته و فروشنده می‌تواند از درصد فروش خود برای تخفیف استفاده کند، در سایر اقلام تأکید شده که تخفیف‌ها کمتر از ١۵ درصد نباشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کل اتاق اصناف ایران در پایان، اظهار داشت:

سالهای گذشته سبد مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال بیشتر پوشاک، کیف و کفش بوده، ولی امسال به دلیل شرایطی که ایجاد شده، تا حدی سبد خانوارها بیشتر به سمت مواد شوینده و بهداشتی رفته است.

بنابراین در این بخش نیز هیچ مشکلی در عرضه اقلام شوینده و بهداشتی وجود ندارد و حتی تخفیف‌هایی نیز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدهای صنفی نیز در نظر گرفته شده است.

 

تسنیم

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول