کد خبر:161664
پ
بنزین
مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

عرضه مدوام نفت سفید و گاز مایع در همه مناطق کشور

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از عرضه مدوام نفت سفید و گاز مایع در همه مناطق کشور خبر داد.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از عرضه مدوام نفت سفید و گاز مایع در همه مناطق کشور خبر داد.

 

*** تأمین و توزیع سوخت در همه استان‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرام رضایی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

هیچ‌گونه نگرانی برای تأمین فرآورده‌های نفتی وجود ندارد و نفت سفید و گازوئیل موردنیاز روستاها و مناطقی که قطع ارتباط می‌شوند تأمین و ذخیره شده است.

با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر ادامه ناپایداری جوی، آبگرفتگی و احتمال وقوع سیل در حاشیه رودخانه‌ها، دستگاه‌های مسئول برای سوخت‌رسانی آماده‌باش کامل قرار دارند.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد:

تأمین و توزیع سوخت در همه استان‌ها به‌ویژه مناطق پربارش، بدون محدودیت و بی‌وقفه ادامه دارد و تمهیدهای لازم برای وقوع بحران احتمالی نیز در نظر گرفته شده است. هم‌اکنون نفت سفید موردنیاز خانوارهایی که از نعمت گاز بی‌بهره هستند، تأمین و توزیع شده است.

وی درباره روند توزیع گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) به خودروها، گفت:

هم‌اکنون جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در همه نقاط کشور توسعه یافته‌اند و ۵۰ درصد ظرفیت مازاد برای پذیرش مشتری در این بخش نیز وجود دارد.

رضایی افزود: توجه به موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت و تنوع‌بخشی به سبد سوخت برای برنامه‌ریزی‌های کلان دستگاه‌ها، لازمه حرکت در مسیر صحیح توزیع سوخت و توسعه است که البته هم‌اکنون سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و پژوهشگاه صنعت نفت در این زمینه تحقیق می‌کنند.

 

*** مشکلی در زمینه تولید گاز مایع (ال‌پی‌جی) در کشور وجود ندارد

 

 

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه مشکلی در زمینه تولید گاز مایع (ال‌پی‌جی) در کشور وجود ندارد، بیان کرد:

شرکت‌های پالایشی با ظرفیت کامل موضوع تولید را پیگیری می‌کنند؛ تعیین سهمیه و تحویل آن به شرکت‌های توزیع‌کننده در حیطه وظایف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قرار دارد و هیچ‌گونه مشکلی در آن وجود ندارد؛ این محصول بر مبنای برنامه روزانه از مبادی تولید، تحویل شرکت‌ها می‌شود و از این طریق به دست مصرف‌کنندگان در استان‌های مختلف کشور می‌رسد، بنابراین مهم‌ترین بخش که باید علت اختلال‌های فعلی را در آن جست‌وجو کرد، حوزه نظارت است.

وی گفت: در سبد انرژی کشور خانوارهایی که بهره‌مند از گاز شهری نباشند و برای گرمایش خانه نیازمند استفاده از نفت سفید باشند، جزو مصرف‌کنندگان ال‌پی‌جی به شمار می‌آیند؛ آمار این خانوارها ثبت شده است و دولت برای سیستم‌های گرمایشی یارانه لازم را برای تهیه گاز مایع اختصاص می‌دهد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان، اظهار داشت:

در توزیع گاز مایع در سطح کشور با مشکل روبه‌رو نمی‌شویم، مگر آنکه این محصول در بخش‌های نامربوط به‌ویژه به‌عنوان سوخت خودرو استفاده شود، توزیع باید بر مبنای شبکه مشخص‌شده باشد، در غیر این صورت می‌توان این موضوع را به اختلال در توزیع نسبت داد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول