کد خبر:161611
پ
صنایع معدنی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

رشد ۱۲ درصدی ارزش سهام شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی

ارزش سهام شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی با ثبت رشد ۱۲ درصدی  از ۵۶۴٫۴ هزار میلیارد تومان گذشت.

ارزش سهام شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی با ثبت رشد ۱۲ درصدی  از ۵۶۴٫۴ هزار میلیارد تومان گذشت.

 

*** رشد ۱۲ درصدی ارزش سهام شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ارزش سهام شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی به طور متوسط رشد هفتگی ۱۲ درصدی را به ثبت رساند و از ۵۶۴٫۴ هزار میلیارد تومان گذشت.

طی هفته گذشته ارزش سهام ۸۴ شرکت بخش معدن و صنایع‌معدنی در بورس تهران با افزایش ۶۰٫۷ هزار میلیارد تومان شاهد متوسط رشد هفتگی ۱۲ درصدی بود.

براین اساس مجموع ارزش سهام شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی به ۵۶۴ هزار میلیارد و۴۶۸ میلیون تومان رسید. این رقم معادل ۲۴٫۷ درصد ارزش کل بورس تهران است.

از دلایل رشد قیمت سهام شرکت‌های بخش معدن و صنایع‌معدنی می توان به مواردی همچون تداوم افزایش قیمت ناشی از رشد تقاضای صنایع در ذخیره‌سازی مواد اولیه انتهای سال، انتظار بهبود قیمت‌های فروش تولیدات معدنی و صنایع معدنی، فضای عمومی بورس، توسعه‌های انجام شده و آینده رو به رشد این بخش و همچنین تداوم ورود سرمایه به آن اشاره کرد.

 

*** مجتمع فولاد مبارکه و شرکت ملی مس ایران پیشتاز رشد ارزش بازار

 

یکی از منابعی که اخیرا از طریق آن سرمایه وارد بورس شده سودهای انباشته شرکت‌ها است که تحت مدیریت ایمیدرو ارایه و اجرایی شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی مدت یاد شده، مجتمع فولاد مبارکه و شرکت ملی مس ایران پیشتاز رشد ارزش بازار بودند، این در حالی است که ارزش سهام مجتمع فولاد مبارکه برای نخستین بار به مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول