کد خبر:161706
پ
حاشیه خلیج‌ فارس
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان:

کشتی‌های ورودی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس قرنطینه می‌شوند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از قرنطینه شدن کشتی‌های ورودی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از قرنطینه شدن کشتی‌های ورودی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس خبر داد.

 

*** کشتی‌های ورودی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس قرنطینه می‌شوند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، الله‌مراد عفیفی پور درباره انتقال مسافران ایرانی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران و اقدامات انجام شده در بحث جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، اظهارکرد:

در این خصوص تمام شناورهای ورودی به بندر شهید باهنر در مبدأ و پیش از پهلوگیری قرنطینه شده و مسافران از سوی مسئولان بهداشتی مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به این‌که تمام کشتی‌ها پیش از ورود به بندر و پهلوگیری باید اجازه مسئولان بهداشتی بندر را داشته باشند، تصریح کرد:

با هدف مقابله و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و راه‌های حفاظت برابر آن تمامی پرسنل بنادر و تمامی نیروهای شرکت‌های خصوصی فعال در بندر شهید رجایی و باهنر با راه‌های مقابله با این بیماری آشنا و به آن‌ها آموزش‌های لازم داده شده است.

 

*** اجتناب از سفرهای غیرضروری

 

وی بیان کرد: در کنار آموزش پرسنل، شناورهای مسافری و سالن‌های مسافری به طور مستمر ضدعفونی می‌شوند. این شرایط به نحوی است که کشتی در سفرهای داخلی و خارجی پیش از حرکت و مسافرگیری کاملا ضدعفونی شده و مسافران مورد بازرسی قرار می گیرند. این اتفاق بعد از رسیدن به مقصد باز تکرار شده و تمامی کشتی‌های مسافربری طی روز چندین بار ضدعفونی می‌شوند.

عفیفی پور افزود:‌ همچنین از جمله اقدامات صورت گرفته در بنادر هرمزگان نصب بنر و توزیع بروشورهای آموزشی بوده است. این اقدام از آن جهت مهم است که در این بنادر خدمه کشتی‌های خارجی روزانه رفت و آمد داشته و میزان زیادی از رانندگان از نقاط مختلف کشور برای حمل کالا به بنادر استان ورود پیدا می کنند و به این شکل موارد پیشگیری و رعایت توصیه‌های بهداشتی گوشزد می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان، اظهار داشت:

ضمن توصیه به رعایت توصیه‌های بهداشتی از هموطنان درخواست می‌کنیم از انجام سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و همکاری‌های لازم با مسئولان بهداشت و درمان به عمل آورند. خوشبختانه با مجموعه اقدامات انجام گرفته تاکنون مورد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس در بنادر استان مشاهده نشده و اقدامات کنترلی در بنادر کشور به شکل ۲۴ ساعته در حال انجام است

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول