کد خبر:161744
پ
ودیعه مسکن
مدیرکل اعتبارات و تأمین مالی بانک عامل بخش مسکن:

اعطای وام ۳۰ میلیونی ودیعه مسکن به کارکنان ارتش با سود ۴ درصد

مدیرکل اعتبارات و تأمین مالی بانک عامل بخش مسکن از اعطای وام ۳۰ میلیونی ودیعه مسکن به کارکنان ارتش با سود ۴ درصد خبر داد.

مدیرکل اعتبارات و تأمین مالی بانک عامل بخش مسکن از اعطای وام ۳۰ میلیونی ودیعه مسکن به کارکنان ارتش با سود ۴ درصد خبر داد.

 

*** تمدید زمان تشکیل پرونده و پرداخت این تسهیلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا صالحی شهرابی با اعلام تمدید زمان تشکیل پرونده و پرداخت این تسهیلات تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه سال جاری اظهار داشت:

این تسهیلات در راستای تأمین کمک هزینه ودیعه مسکن برای کارکنان شاغل و بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است و هم کارکنان شاغل و هم بازنشستگان این نهاد نظامی می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

مدیرکل اعتبارات و تأمین مالی بانک عامل بخش مسکن خاطرنشان کرد: هم اکنون مهلت تشکیل پرونده برای پرداخت این تسهیلات به کارکنان شاغل و بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران تمدید شده است و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند تا تاریخ بیستم اسفندماه سال جاری برای دریافت این تسهیلات اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

 

*** اعطای وام ۳۰ میلیونی ودیعه مسکن به کارکنان ارتش با سود ۴ درصد

 

وی در خصوص جزئیات مربوط به مبلغ تسهیلات، مدت بازپرداخت و نرخ سود آن، اعلام کرد:

سقف این تسهیلات ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است از سوی دیگر این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و بنابراین با کارمزد یا نرخ سود ۴ درصدی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

صالحی شهرابی تصریح کرد: از سوی دیگر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات ۴ سال است یعنی تسهیلات گیرندگان در مدت ۴۸ ماه تسهیلات دریافت شده را به بانک عودت خواهند داد.

مدیرکل اعتبارات و تأمین مالی بانک عامل بخش مسکن همچنین در خصوص شرط پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به کارکنان شاغل و بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد:

این تسهیلات برای افراد فاقد مسکن به منظور تأمین بخشی از هزینه مورد نیاز برای اجاره مسکن در نظر گرفته شده است، همچنین شرط پرداخت این تسهیلات به افراد، معرفی از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

*** شرایط ضمانت این تسهیلات

 

وی افزود: این معرفی می‌تواند در قالب ارائه معرفی نامه‌های فردی به شعب پرداخت کننده این تسهیلات باشد و یا به صورت ارسال لیست گروهی از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور معرفی متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن صورت گیرد.

مدیرکل اعتبارات و تأمین مالی بانک عامل بخش مسکن در پایان، در خصوص شرایط ضمانت این تسهیلات، اظهار داشت:

دریافت این تسهیلات از سوی متقاضیان مستلزم معرفی ضامن نیست. بلکه بر اساس تفاهم فی مابین بانک مسکن و ارتش جمهوری اسلامی ایران این تسهیلات صرفاً پس از تأیید ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارائه معرفی نامه از سوی این نهاد نظامی به واجدان شرایط پرداخت می‌شود.

ضمانت بازگشت این تسهیلات نیز حقوق ماهانه کارکنان و بازنشستگان ارتش است. به این معنا که ارتش جمهوری اسلامی ایران مبلغ قسط ماهانه را از حقوق کارکنان شاغل یا بازنشسته این نهاد کسر و به حساب بانک مسکن واریز می‌کند. بنابراین تسهیلات گیرندگان موضوع دریافت این تسهیلات نیازی به معرفی ضامن به شعب بانک مسکن ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌توانند تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه سال جاری به منظور ارائه مدارک مورد نیاز و تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن مختص کارکنان شاغل و بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدام کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول