کد خبر:161565
پ
وزارت راه
روابط عمومی وزارت راه:

رشد ۳.۷ درصدی قیمت مسکن در بهمن ۹۸/ ارزش ۱۵۹۰۰ میلیارد تومانی معاملات

 روابط عمومی وزارت راه با اشاره به رشد ۳.۷ درصدی قیمت مسکن در بهمن ۹۸، ارزش این معاملات را ۱۵۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

 روابط عمومی وزارت راه با اشاره به رشد ۳.۷ درصدی قیمت مسکن در بهمن ۹۸، ارزش این معاملات را ۱۵۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

 

*** رشد ۳.۷ درصدی قیمت مسکن در بهمن ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مطابق آمار دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در بهمن ۹۸ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی با رشد ۳٫۷ درصدی از ۱۳ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان به ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان افزایش یافته است.

بیشترین متوسط قیمت مسکن مربوط به منطقه یک با ۲۹ میلیون و ۴۲۷ هزار تومان است. متوسط قیمت در این منطقه طی بهمن ۹۸ در مقایسه با ماه پیش از آن (دیماه) بالغ بر ۲٫۶ درصد کاهش یافته است. کمترین متوسط قیمت نیز متعلق به منطقه ۱۸ با ۶ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان است.

 

*** ارزش ۱۵۹۰۰ میلیارد تومانی معاملات

 

در بهمن ۹۸، ۱۲۰۱۴ فقره مبایعه‌نامه در مناطق ۲۲گانه شهر تهران ثبت شد که در مقایسه با دیماه ۹۸ حدود ۲۴٫۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. در دیماه امسال ۹۶۶۴ فقره قرارداد مسکن در تهران ثبت شده بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین ارزش ریالی معاملات در بهمن ۹۸ بالغ بر ۱۵۹۰۰ میلیارد تومان بود که در مقایسه با ارزش معاملات دی ماه (حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان) ۳۳٫۷ درصد افزایش یافته است. بیشترین ارزش معاملات ۹۸ پیش از این مربوط به اردیبهشت ماه با ۱۳هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول