کد خبر:161477
پ
مسکن مهر
مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل حوزه مسکن:

وام‌گیرندگان مسکن مهر ملزم به پرداخت اقساط ماهانه هستند

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل حوزه مسکن بیان کرد وام‌گیرندگان مسکن مهر ملزم به پرداخت اقساط ماهانه هستند.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل حوزه مسکن بیان کرد وام‌گیرندگان مسکن مهر ملزم به پرداخت اقساط ماهانه هستند.

 

*** وام‌گیرندگان مسکن مهر ملزم به پرداخت اقساط ماهانه هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مسعود ایزدی با اشاره به ابهام برخی تسهیلات گیرندگان مسکن مهر در خصوص امکان ایجاد وقفه چندماهه در پرداخت اقساط ماهیانه، اظهار داشت:

اخیراً به دلیل بروز یک اشکال سیستمی و اتمام قرارداد بانک عامل حوزه مسکن با شرکت طرف تعهد برای ارسال «پیامک یادآوری پرداخت اقساط ماهیانه» به تسهیلات گیرندگان طرح مسکن مهر، این فرضیه برای تعدادی از مشتریان بانک عامل حوزه مسکن ایجاد شد که ممکن است تغییری در سیاست‌های بانک عامل حوزه مسکن ایجاد شده و تأخیری در روند وصول اقساط از این تسهیلات گیرندگان به وجود آمده است.

این در حالی است که ارسال این پیامک‌ها به معنی برقراری یا عدم برقراری روال پرداخت اقساط ماهیانه نیست و صرفاً جنبه یادآوری به مشتریان را دارد.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل حوزه مسکن با تأکید بر آنکه تسهیلات گیرندگان مسکن مهر همچون روال سابق متعهد به پرداخت اقساط ماهیانه خود به شعب بانک عامل حوزه مسکن هستند، اظهار کرد:

هیچ تغییری در سیاست‌ها و هیچگونه تأخیری در وصول اقساط ماهیانه ایجاد نشده است و چنانچه مشتری در پرداخت تعهدات خود به شعب بانک عامل حوزه مسکن وقفه‌ای ایجاد کنند مطابق با ضوابط، مشمول پرداخت جریمه و سایر فرآیندهای اداری خواهند شد.

 

*** فرآیند برخورد با مشتریان غیرمتعهد به پرداخت اقساط ماهیانه

 

وی در خصوص فرآیند برخورد با مشتریان غیرمتعهد به پرداخت اقساط ماهیانه، افزود:

مطابق با ضوابط و مقررات، مشتریانی که مطابق با قرارداد به تعهدات خود در پرداخت اقساط ماهیانه عمل نمی‌کنند در چند مرحله مشمول برخوردهای متفاوت از سوی بانک خواهند شد.

ایزدی با بیان اینکه فرآیند برخورد با مشتریان غیرمتعهد به صورت مرحله‌ای پیش خواهد رفت، گفت:

در مرحله نخست این گروه از مشتریان مشمول جریمه خواهند شد. به این معناکه حدود ۶ درصد به نرخ سود قرارداد تسهیلاتی آنها که به صورت روزشمار محاسبه می‌شود اضافه خواهد شد. در مرحله دوم، در صورتی که مشتری، به صورت متوالی دو ماه از پرداخت اقساط ماهانه خود امتناع کند، پس از آن به صورت ماهانه اخطار دریافت خواهد کرد.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل حوزه مسکن همچنین به مرحله بعدی برخورد اشاره کرد و افزود:

در صورتی که تسهیلات گیرنده با وجود دریافت پیامک‌های اخطار، تا شش ماه نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام نکند، پس از این مدت، قرارداد وی از وضعیت «سررسید گذشته» به وضعیت «معوق» منتقل خواهد شد و در این مرحله با تغییر وضعیت قرارداد، عملیات اجرایی و حقوقی برای وصول مطالبات بانک آغاز می‌شود و اخطارهایی از طریق مکاتبات حقوقی بانک با دفاتر ثبت اسناد برای مشتری ارسال می‌شود.

 

*** سقف اعتباری پیش بینی شده برای بانک عامل حوزه مسکن

 

وی ادامه داد: نکته مهم در خصوص روند برخورد با مشتریان غیرمتعهد به پرداخت اقساط ماهیانه آن است که در تمام این مراحل هزینه‌های مروبط به انجام اقدامات حقوقی برای وصول مکاتبات بانک بر عهده مشتری است. بنابراین از این محل نیز مشتری متحمل زیان‌هایی خواهد شد.

ایزدی با اشاره به سقف اعتباری پیش بینی شده برای بانک عامل حوزه مسکن جهت پرداخت تسهیلات به مالکان واحدهای مسکونی مسکن مهر، عنوان کرد:

سقف اعتباری پیش بینی شده برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح مسکن مهر معادل ۵۵ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان است که از این سقف تاکنون رقمی معادل ۵۲ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات به متقاضیان مسکن مهر پرداخت شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل حوزه مسکن در پایان، اظهار داشت:

از مجموع تسهیلات پرداخت شده، تاکنون ۲۲ هزار میلیارد تومان بابت اصل و سود تسهیلاتی که به مرحله فروش اقساطی رسیده اند و کارت قسط خود را دریافت کرده به بانک باز پرداخت شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول