کد خبر:161503
پ
محصولات کشاورزی
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ایجاد زنجیره عرضه محصولات کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی از ایجاد زنجیره عرضه محصولات کشاورزی خبر داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از ایجاد زنجیره عرضه محصولات کشاورزی خبر داد.

 

*** میزان عرضه محصولات کشاورزی در غرفه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین شیرزاد با بیان این مطلب، اظهار داشت:

با توجه به ظرفیت بالای شبکه و امکان عرضه بیشتر محصولات در غرف و برنامه‌ریزی و آینده محوری در شبکه، به زودی شاهد زنجیره توانمند عرضه محصولات از مزرعه تا غرف در راستای حمایت از کشاورزان و مصرف‌کنندگان و حذف واسطه‌ها خواهیم بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره میزان عرضه محصولات کشاورزی در غرفه، گفت:

در برنامه پیشنهادی مصوب سال جاری، عرضه مقدار ۱۴۰ هزار و ۲۲۰ تن محصولات کشاورزی پیش‌بینی شده و حجم عملیات نه ماهه به مقدار ۱۱۱ هزار و ۶۱۱ تن صورت پذیرفته است که در این راستا، استان کرمان با مقدار عرضه ۱۹ هزار و ۹۷۳ تن بیشترین و استان مرکزی، با ۱۴۴ تن کمترین میزان عرضه را داشته است.

وی ادامه داد: استان‌های کرمان، زنجان، خراسان رضوی و بوشهر با عرضه بیش از ۱۰ هزار تن و در مجموع مقدار ۶۲ هزار و ۲۶۴ تن (۵۶ درصد) و مابقی استان‌ها به مقدار ۴۹ هزار و ۳۴۶ تن (۴۴ درصد)، عرضه محصولات کشاورزی در غرف را به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌ها

 

شیرزاد در خصوص برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌ها نیز افزود:

از تعداد ۱۷۲ نمایشگاه پیش‌بینی شده باحضور ۳۰ استان، تاکنون تعداد ۱۶۶ نمایشگاه ایجاد شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: شرکت در نمایشگاه‌ها اثرات ملموسی در متحول ساختن بینش اقتصادی، تولیدی و شناسایی محصولات و برقراری ارتباطات با تولیدکنندگان و یا خریداران وهمچنین عرضه محصولات تولیدی استان‌ها دارد و از نظر اقتصادی حضور و شرکت تشکل‌ها در نمایشگاه‌ها باعث رونق بخشیدن به سطح فعالیت‌ها و سودآوری تشکل‌ها خواهد شد.

وی افزود: در زمینه بهره‌برداری از غرف دائمی نیز ۸ استان شامل قزوین با تعداد ۲۸ غرفه، گیلان ۱۰ غرفه، ایلام غرفه ۶، آذربایجان شرقی ۵ غرفه، کرمان ۵ غرفه، تهران ۴ غرفه، فارس ۴ غرفه و سمنان با ۲ غرفه فعالیت داشته‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان، اظهار داشت:

در خصوص ساماندهی غرف دائمی نیز تعداد ۲۰ استان دراین زمینه فعالیت داشته و ۱۷۸ غرفه دائم در سراسر کشور ساماندهی شده‌اند، ضمن اینکه استان‌های کردستان با ۵۲ غرفه، خوزستان ۲۱ غرفه، استان‌های سمنان، هرمزگان نیز هر کدام با ۱۷ غرفه و گیلان با ۱۲ غرفه، بیشترین ساماندهی غرف دائمی و ۱۵ استان کمتر از ده مورد ساماندهی غرف را داشته‌اند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول