کد خبر:161490
پ
مواد اولیه
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران:

لزوم اطمینان بخشی به کشورهای واردکننده کالای ایرانی

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران بر لزوم اطمینان بخشی به کشورهای واردکننده کالای ایرانی تاکید کرد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران بر لزوم اطمینان بخشی به کشورهای واردکننده کالای ایرانی تاکید کرد.

 

*** مانع لطمه کرونا به صادرات شویم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد لاهوتی، درباره اینکه چه اقداماتی لازم است تا شیوع ویروس کرونا در ایران به صادرات غیرنفتی کشور لطمه نزند، اظهار کرد:

وزارتخانه‌های بهداشت و امورخارجه با اطمینان بخشی به کشورهای واردکننده کالای ایرانی با انجام اقدامات و تست های لازم مانع آسیب به صادرات کالاهای ایرانی شوند.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در کشورهای زیادی در سطح دنیا اتفاق افتاده و کشورها با روش‌های مختلف این موضوع را مدیریت کرده‌اند.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: متأسفانه شیوع بیماری در کشورمان و سرعت انتشار آن باعث نگرانی‌هایی برای همسایگان شده، به طوری که برخی کشورهای اطراف و همسایه از جمله کویت اقدام به بستن مرزهای خود در مقابل ورود هموطنانمان یا کامیون‌های حمل بار کالاهای ایرانی کرده‌اند.

 

*** سردرگمی صادرکنندگان در روزهای اخیر

 

لاهوتی با بیان اینکه اگر این روند طولانی شده و ادامه یابد بر صادراتمان تأثیر می‌گذارد، گفت:

در روزهای اخیر صادرکنندگان، رانندگان کامیون و خریداران کالاهای ایرانی با سردرگمی مواجه شده‌اند و مرزها شلوغ است و بیم آن می‌رود که کالاهای صادراتی فاسدشدنی در مرزها از بین برود و صادرکنندگان متحمل ضرر و زیان فراوانی شوند.

وی بیان کرد: اگرچه اکنون کشور در شرایط خاصی قرار دارد و حفظ امنیت و سلامت مردم در اولویت است، اما با توجه به اهمیت صادرات در شرایط فعلی کشور، مسؤولان مربوطه نباید از این بخش غافل شوند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در پایان با بیان اینکه با این اقدامات باید از توقف روند عادی صادرات غیرنفتی جلوگیری شود، اظهار داشت:

به هر حال ادامه روند تجارت با کار و اشتغال مردم سروکار دارد و توجه به آن ضروری است.

فارس

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول