کد خبر:161861
پ
چادرملو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ماراتن مشارکت سهامداران در پذیره‌نویسی حق‌ تقدم چادرملو

پذیره‌نویسی حق‌تقدم اوراق بهادار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در بازار سهام هفتم اسفند ماه آغاز شده است.

پذیره‌نویسی حق‌تقدم اوراق بهادار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در بازار سهام هفتم اسفند ماه آغاز شده است.

 

*** ماراتن مشارکت سهامداران در پذیره‌نویسی حق‌ تقدم چادرملو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این پذیره‌نویسی در حالی آغاز شده است که قرار است سرمایه شرکت از رقم ۴۴ هزار میلیارد ریال به ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

محل تامین این افزایش سرمایه مطالبات حال شده و آورده نقدی است که در روزهای اخیر روال اداری بورسی خود را پشت‌سر گذاشته است. افزایش سرمایه یادشده برای احداث و بهره‌برداری از معدن جدید چادرملو و جبران مخارج انجام شده بابت طرح کارخانه فولادسازی در برنامه کاری هیات‌مدیره این شرکت قرار دارد.

 

*** جزئیات پذیره‌نویسی

 

در این نوع از پذیره‌نویسی، اولویت مشارکت در پذیره‌نویسی حق‌تقدم در بازار سرمایه با صاحبان سهام عادی شرکت‌ها است. البته مهلت این مشارکت محدود است و چنانچه سهامداران در مهلت اعلام شده، اقدام به پذیره‌نویسی نکنند یا از فروش گواهی حق‌تقدم صرف‌نظر کنند، شرکت پس از اتمام دوره پذیره‌نویسی، گواهی‌های مزبور را در بورس اوراق بهادار در معرض فروش قرار می‌دهد و مبلغ حاصل از فروش را پس از کسر ارزش اسمی و هزینه‌های مربوط، به حساب سهامدار واریز می‌کند. 

 

*** حق‌تقدم استفاده نشده از سوی سهامداران

 

از این رو چادرملو نیز اعلام کرده که با توجه به قابلیت معامله مکرر حق‌تقدم خرید سهام شرکت خریداران باید قبل از پایان مهلت پذیره‌نویسی نسبت به پرداخت بهای سهام جدید اقدام کنند.

همچنین درخصوص حق‌تقدم استفاده نشده از سوی سهامداران شرکت در مهلت مقرر ۶۰ روزه، تصمیم‌گیری کرده است. این شرکت از طریق بازار سهام، حق‌تقدم‌های یادشده به علاوه پاره سهم‌های ایجاد شده را عرضه و مبلغ حاصل از فروش را پس از کسر هزینه‌ها و کارمزد به حساب بستانکاری سهامداران واریز خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، به‌دنبال این افزایش سرمایه، خبر خوشی برای صاحبان سهام این شرکت وجود دارد که سهامدارانی که معادل ۱۰۰ سهم از این شرکت را در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۸ دارا بوده‌اند معادل ۲۶ حق‌تقدم خرید سهم جدید به آنها تعلق می‌گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول