کد خبر:161588
پ
قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران:

قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی با ساخت ۲ تجهیز کاربردی در پایانه‌های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی با ساخت ۲ تجهیز کاربردی در پایانه‌های نفتی خبر داد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی با ساخت ۲ تجهیز کاربردی در پایانه‌های نفتی خبر داد.

 

*** قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی با ساخت ۲ تجهیز کاربردی در پایانه‌های نفتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس اسدروز با اعلام این خبر، اظهار داشت:

متخصصان فنی شرکت پایانه‌های‌نفتی ایران در پایانه میعانات گازی عسلویه، با استفاده از دانش نظری و مهارت‌های عملی خود و با همکاری دو شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت اولین عملگر برقی NQ۹۰۰ (معادل IQ۳۵) و کنترلر دستگاه نمونه‌گیر خودکار شدند.

وی تصریح کرد: دستگاه نمونه‌گیر خودکار برای اندازه گیری مقدار محصولات ارسالی فازهای پالایشگاهی به کار می‌رود و نقش اساسی در سنجش کیفیت محموله‌های ارسالی دارد.

عملگر برقی NQ۹۰۰ نیز برای باز و بسته کردن شیرهای صنعتی دارای کاربرد گسترده‌ای در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است و انحصار ساخت این تجهیزات فقط در اختیار شرکت‌های انگلیسی و آمریکایی بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در پایان با اشاره به اهمیت بومی‌سازی تجهیزات در داخل کشور، اظهار داشت:

طراحی و ساخت این تجهیزات از سوی متخصصان داخلی سبب حذف وابستگی به شرکت‌های خارجی و همچنین جلوگیری از صرف هزینه‌های گزاف خرید دستگاه‌های خارجی شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول