کد خبر:161871
پ
سنگ آهن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

غبار جمع آوری شده به کنسانتره سنگ آهن تبدیل می‌شود

فاز نخست یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های حذف غبار کارخانه‌های فرآوری خشک سنگ آهن کشور در شرکت گل‌گهر راه‌اندازی شده است.

فاز نخست یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های حذف غبار کارخانه‌های فرآوری خشک سنگ آهن کشور در شرکت گل‌گهر راه‌اندازی شده است.

 

*** تبدیل غبار جمع آوری شده به کنسانتره سنگ آهن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پروژه مذکور که با هدف جمع آوری بیش از ۸۰۰ هزار متر مکعب بر ساعت غبار موجود در این کارخانه تعریف شده است، در فاز نخست آن طراحى و نصب یک دستگاه بَگ فیلتر ١٢٠ هزار مترمکعبى و همچنین بهینه سازى عملکرد ۴ دستگاه وِت اِسکرابر موجود کارخانه تغلیظ با ظرفیت تقریبى ۵٠٠ هزار متر مکعب بر ساعت با موفقیت توسط مدیریت اصلاح خطوط تولید شرکت معدنى و صنعتى گل گهر صورت پذیرفته است.

*** تاییدیه انجمن متخصصان محیط زیست

 

طرح فوق یکى از بزرگترین پروژه‌هاى ملى حذف غبار کارخانه‌های فراورى خشک کشور به شمار مى رود و از سوی انجمن متخصصان محیط زیست ایران نیز مورد تایید و تجلیل قرار گرفته است. تاثیر ویژه این طرح بر افزایش سلامت نیروى انسانى فعال در این کارخانه خواهد بود و در عین حال بر افزایش آماده به کارى تجهیزات و نیز بهبود شاخص هاى مرتبط با نگهدارى و تعمیرات کارخانه تاثیر به سزایى خواهد گذاشت.

*** استحصال کنسانتره از غبار جمع آوری شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، غبار جمع آورى شده توسط این مجموعه غبارگیر، به منظور استحصال کنسانتره موجود در آن به “کارخانه فرآورى غبار” ارسال خواهد شد و کنسانتره موجود در آن بازیافت مى شود و این در حالی است که پیشتر غبار ایجاد شده، به صورت باطله بدون استفاده از دست مى رفت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول