کد خبر:161510
پ
نوسازی ماشین‌آلات راهداری
در جلسه هیات دولت تصویب شد

تخصیص ۲۲۰ میلیارد تومان برای نوسازی ماشین‌آلات راهداری

هیات دولت با اختصاص اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومانی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نوسازی ماشین‌آلات راهداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه موافقت کرد.

هیات دولت با اختصاص اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومانی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نوسازی ماشین‌آلات راهداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه موافقت کرد.

 

*** تخصیص ۲۲۰ میلیارد تومان برای نوسازی ماشین‌آلات راهداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسحاق جهانگیری امروز (۷ اسفند) تصویب نامه هیئت وزیران در جلسه ۴ اسفند ۱۳۹۸ مبنی بر اختصاص مبلغ دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که برای طرح نوسازی ناوگان ماشین آلات راهداری در هنگام وقوع بلایای طبیعی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه به وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) اختصاص می‌یابد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود را به وزرای کشور، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس این تصویب نامه، وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) موظف است گزارش عملکرد این تصویب نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

 

*** متن ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، متن ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت:

به دولت اجازه داده می‌شود برای پیش‌آگاهی‌ها، پیشگیری، امدادرسانی، بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه ازجمله سیل، زلزله، سرمازدگی، تگرگ، طوفان، پیشروی آب دریا، آفت‌های فراگیر محصولات کشاورزی و اپیدمی‌های دامی، اعتبار مورد نیاز را در لوایح‌بودجه سالانه منظور نماید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول