کد خبر:161160
پ
تولیدکنندگان بهداشتی
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

به طور کامل در حال رصد بازار هستیم/ تولید شوینده‌ها در ۳ شیفت ادامه دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید شوینده‌ها در ۳ شیفت ادامه دارد بر رصد کامل بازار تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید شوینده‌ها در ۳ شیفت ادامه دارد بر رصد کامل بازار تاکید کرد.

 

*** فعالیت شبانه روزی واحدهای تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در نشستی که امروز با حضور تولیدکنندگان اقلام بهداشتی و درمانی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده برگزارشد، اظهار داشت:

ذخایر کالایی مورد نیاز کشور در شرایط مناسبی است، هیچ مشکلی در تامین اقلام و کالاهای مورد نیاز نداریم و شرایط کالایی کشور به مراتب بسیار بهتر از گذشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: طی ۲ روز گذشته تقاضای برخی اقلام مرتبط با کرونا افزایش یافته است که تمهیدات لازم برای تامین آنها اندیشیده شده است و حتی هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه‌های ذیربط در این خصوص انجام شده است.

وی اضافه کرد: دولت وظیفه تدارک و پشتیبانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا را بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داده و طی جلسات فشرده و مستمر سعی شده تامین همه اقلام عمومی و اقلام مرتبط به این بیماری با جدیت پیگیری شود.

رحمانی ادامه داد: در تامین اقلام کالاهایی مانند الکل، مواد ضدعفونی کننده و شوینده هیچ مشکلی در سطح کشور نداریم و واحدهای تولیدی ما به صورت شبانه‌روزی در این خصوص فعال شده‌اند.

 

***استانهای البرز و قزوین  قطب تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تولید در حوزه شوینده‌ها شبانه‌روزی و سه شیفته شده است، بیش از ۷۰ واحد در این حوزه در کشور فعالند و حدود ۲۵۰ هزار تن مایع دستشویی و ۵۵ هزار تن صابون دستشویی ظرفیت تولید داریم.

وی گفت: تفاهمات لازم را با وزارت بهداشت انجام دادیم تا به طور میانگین تولید در مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده، ۲ برابر شود و مردم بدانند که حتی با وجود ظرفیت بالای تولید، به تعدادی از واحدها نیز مجوز تغییر محصول داده شده است تا کمبودی نباشد.

رحمانی اضافه کرد: مجوز واردات اقلام مورد نیاز مرتبط با این بیماری با تعرفه صفر و با اولویت گروه یک کالایی داده شده است، تسهیل در روند ترخیص این کالاها در گمرک نیز در دستور کار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مردم از حیث تامین اقلام مورد نیاز برای این بیماری نگرانی نداشته باشند از لحاظ تامین دیگر اقلام هم ذخایر مناسب است و جای نگرانی نیست و با توجه به در پیش بودن ایام پابانی سال و ماه مبارک رمضان تمهیدات لازم برای تامین کالاهای اساسی و ضروری انجام شده است.

وی اعلام کرد: در همین شرایط خاص کشور، یکی از واحدهای تولیدی برای توزیع رایگان ماسک بهداشتی اعلام آمادگی کرده است.

رحمانی گفت: استانهای البرز و قزوین که قطب تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی هستند، به صورت ویژه مورد توجه واقع شده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این اتفاق یک تکلیف و فرصتی برای خدمت‌گذاری ما مسئولین است که مردم حداقل مشکلات را لمس کنند و دغدغه آنها به کمترین حد ممکن برسد.

 

*** افزایش تولید داروی انسانی در ۱۰ ماهه ۹۸

 

وی تاکید کرد: بخشی از شرایط بازار متاثر از جو روانی در کشور است، با این حال تدابیر لازم اندیشیده شده که اگر در کالایی کمبودی بود در سریعترین زمان تامین شود.

رحمانی اضافه کرد: با تمام توان و بهره‌گیری از ظرفیت همه بخش‌ها برای تنظیم بازار و حفظ روند صحیح تهیه و عرضه اقلام کالایی مورد نیاز این شرایط، تاکیدات لازم داده شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگر انجمن‌ها و تولیدکنندگان با مشکلی مواجهند و یا مانعی در روند تولید دارند، موضوع را حتما اطلاع دهند تا در اولویت پیگیری و رفع مشکل قرار بگیرد.

وی همچنین اعلام کرد: تولید داروی انسانی در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش داشته است.

رحمانی گفت: امروز روح فداکاری و احساس مسئولیت در تولیدکنندگان موج میزند و برخی واحدها با وجود همه مشکلات، تولید خود را در شرایط کنونی ۲۴ ساعته کرده‌اند و برای تامین نیاز مردم اهتمام دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: غیر از مسایل درمانی در حوزه مواد غذایی نیز مشکلی نداریم و کمبودی وجود ندارد و حتی مواردی نیز حاصل جو روانی بوده و نیازمند همکاری مردم است.

 

*** برخورد با متخلفان و سودجویان در حوزه مواد شوینده، بهداشتی و ضدعفونی

 

وی افزود: تشدید برخورد با متخلفان و سودجویان در حوزه مواد شوینده، بهداشتی و ضدعفونی مورد تاکید است و در اقلامی که با تشدید تقاضا مواجه شده‌ایم و کمبودهای برهه ‌ی ایجاد شد، تسریع در تامین در دستور کار است.

رحمانی اضافه کرد: برخی مشکلات واحدهای تولیدکننده شوینده و بهداشتی در بسیاری از موارد معلول غیرتولیدی دارد.

وی تصریح کرد: وزارت صمت یک‌ مجموعه جوان و خدوم است و تجربه خوب عملکرد این وزارتخانه بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نیز حاصل این شرایط در وزارتخانه است.

وی تاکید کرد: واحدهای تولیدی در حوزه وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی همواره پیشگام و پیش قدم بوده اند و جای تشکر دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، اظهار داشت:

از اطلاع رسانی صحیح و به موقع صدا و سیما، شبکه خبر و ایران کالا و سایر رسانه‌ها تقدیر و تشکر دارم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − نه =

کلید مقابل را فعال کنید