کد خبر:161152
پ
موتورسیکلت‌
طبق تفاهمنامه‌ای چهارجانبه صورت می‌گیرد:

تولید ۳ هزار موتورسیکلت‌ برقی برای پستچی‌ها با تسهیلات سازمان حمل و نقل شهرداری تهران

طبق تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه‌ تولید ۳۰۰۰ موتورسیکلت برقی برای پستچی‌های پایتخت در دستور کار قرار گرفت.

طبق تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه‌ میان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، شرکت ملی پست و شرکت تولیدکننده موتورسیکلت‌های برقی، تولید ۳۰۰۰ موتورسیکلت‌ برقی برای پستچی‌های پایتخت در دستور کار قرار گرفت.

 

*** تولید ۳ هزار موتورسیکلت‌ برقی برای پستچی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با هدف کمک به کاهش آلودگی هوا و استقرار مدیریت سبز، اعطای تسهیلات با کارمزد چهار درصد تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال برای هر موتورسیکلت (نیمی از قیمت کل) را برعهده گرفته است و فرصت جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی را برای توزیع‌کنندگان شرکت ملی پست فراهم می‌کند.

بر این اساس ۳۰۰۰ موتورسیکلت برقی با مشخصات فنی موردتایید شرکت ملی پست تولید و طی دو مرحله در اختیار قرار می‌گیرد که در مرحله نخست ۵۰ دستگاه از این موتورسیکلت‌ها تولید و پس از تایید قابلیت‌های موردنظر از قبیل میزان پیمایش، توان باتری، کارآمدی موتورسیکلت و سایر موارد، بقیه موتورسیکلت‌های تعهد شده (۲۹۵۰ دستگاه موتورسیکلت برقی دیگر ) نیز تولید و آماده تحویل می‌شود.

جایگزین کردن موتورسیکلت‌های برقی با بنزینی، سالانه ۲۱۰۰ لیتر به ازای هر دستگاه، کاهش مصرف سوخت به همراه خواهد داشت و با پیاده‌سازی طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی با بنزینی برای ۳۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در تهران حدود ۱٫۵ میلیون تن آلایندگی از فضای شهری کاهش می‌یابد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تفاهمنامه همکاری چهارجانبه به امضای سرپرست معاونت و مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، دبیر توسعه فناوری‌های حوزه قضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس هیئت مدیره شرکت نیرو موتور سهند و معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول