کد خبر:161219
پ
n83204016-72835687
روابط عمومی سازمان هواشناسی:

بارش‌ها در ۱۸ استان کشور ادامه خواهد داشت

روابط عمومی سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌ها در ۱۸ استان کشور خبر داد.

روابط عمومی سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌ها در ۱۸ استان کشور خبر داد.

 

*** ادامه بارش‌ها در ۱۸ استان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی سامانه بارشی مستقر در کشور در نوار غربی، دامنه‌های البرز و زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و با شدت کمتر در مرکز، شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود.

بارش در غرب و جنوب غرب گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید، در ارتفاعات البرز و زاگرس و بخش‌هایی از شمال غرب به شکل برف، در سواحل دریای خزر به شکل باران و در شمال شرق به شکل برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

 

*** کاهش شدت بارش‌ها

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شدت بارش‌ها مربوط به استان‌های لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است و پیش‌بینی می‌شود به‌تدریج از اوایل شب از شدت آن در نیمه غربی کاسته شود.

 

*** جو آرام 

 

سامانه بارشی فردا پنجشنبه ۸ اسفند ۹۸ در خراسان رضوی و خراسان شمالی باعث بارش برف و باران و در شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده می‌شود و اواخر وقت به‌تدریج از کشور خارج می‌شود. روزهای جمعه و شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

 

*** ورود سامانه جدید

 

از بعدازظهر شنبه آینده (۱۰ اسفند) در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده روی می‌دهد و به‌تدریج از بعدازظهر یکشنبه(۱۱ اسفند) در نوار شمالی کشور و بخش‌هایی از غرب بارش باران، در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین تا ۹ اسفند ۹۸ در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در همین مدت خلیج‌فارس به ویژه نیمه‌شرقی ان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول