کد خبر:161016
پ
پارس جنوبی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

سومین عرشه دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد

سومین سکوی برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون مترمکعب گاز غنی در خلیج فارس نصب شد.

سومین سکوی برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون مترمکعب گاز غنی در خلیج فارس نصب شد.

 

*** سومین عرشه دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نصب نخستین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی با عنوان سکوی ۱۳B در تاریخ چهاردهم آذرماه سال ۹۷ و نصب دومین سکوی این فاز با عنوان ۱۳D در تاریخ بیست و ششم آذرماه ۹۷ انجام شد.

در اسفندماه سال گذشته همزمان با بهره‌برداری از ۴ واحد شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی به‌ظرفیت تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین، دو سکوی دریایی این فاز نیز به بهره‌برداری رسید و ظرفیت تولید گاز غنی از مخزن میدان مشترک پارس جنوبی در فاز ۱۳ به حدود ۲۸ میلیون مترمکعب رسید.

 

*** سکوی ۱۳A به عنوان سومین سکوی برداشت گاز

 

دو سکوی دریایی باقی مانده این فاز به‌نام‌های ۱۳A و ۱۳C که در یارد بندرعباس شرکت صدرا در دست ساخت بود، پس از تکمیل، بیست‌ویکم بهمن‌ماه به صورت همزمان بر روی شناورهای انتقال دهنده به موقعیت پروژه، بارگیری شد؛ تا با نصب و راه‌اندازی این دو عرشه دریایی، ظرفیت برداشت گاز از میدان مشترک پارس‌جنوبی به میزان ۲۸٫۴ میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سکوی ۱۳A به عنوان سومین سکوی برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۳ پارس‌جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه ۱۴٫۲ میلیون مترمکعب گاز غنی در خلیج فارس نصب شد و در چند روز آینده سکوی ۱۳C نیز در موقعیت پروژه نصب خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید