کد خبر:160678
پ
معدن و صنایع معدنی
معاونت طرح و برنامه وزارت صمت منتشر کرد

چکیده شاخص‌ها و اهم اقدامات وزارت صمت در ده ماهه نخست سال ۹۸

معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در گزارشی چکیده شاخص‌ها و اهم اقدامات این وزارتخانه در ده ماهه نخست سال ۹۸ را منتشر کرد.

معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در گزارشی چکیده شاخص‌ها و اهم اقدامات این وزارتخانه در ده ماهه نخست سال ۹۸ را منتشر کرد.

 

*** رشد ۵۳ درصدی تعداد پروانه‌های بهره‌برداری در ۱۰ ماهه نخست سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بنا بر گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صمت تعداد ۵ هزار و ۲۱۲ فقره پروانه بهره‌برداری با میزان سرمایه‌گذاری ۴۴٫۵ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۸۱ هزار و ۲۴۴ نفر صادر شده که شاهد رشد ۵۳ درصدی در تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره بودیم.

تعداد جواز سال تأسیس صادره در این مدت ۲۲ هزار و ۷۴۵ مورد بوده با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳۱۲٫۷ هزار میلیارد تومان همچنین پیش‌بینی اشتغال ۵۱۸ هزار و ۲۳۷ نفر که نسبت به مدت مشابه سال قبل در تعداد ۱۸.۷ درصد و در سرمایه‌گذاری ۲۱.۵ درصد و در اشتغال ۱۶٫۷ درصد رشد را نشان می‌دهد

در این گزارش آمده است که مجوزهای صنفی صادر شده ۳۳۹٫۴ هزار فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۳٫۹ درصد مواجه شده است.

 

*** افزایش ۲۰٫۷ درصد وزن صادرات کالاهای غیرنفتی در ۱۰ ماهه

 

بنا بر گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در ۱۰ ماهه ۱۳۹۸ صادرات کالاهای غیرنفتی ۱۱۵٫۳ میلیون تن به ارزش ۳۵٫۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۲۰٫۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین میزان واردات به کشور ۲۸٫۶ میلیون تن به ارزش ۳۶ میلیارد دلار بوده که به لحاظ ارزشی ۰٫۱۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

*** افزایش ۳۰٫۴ و ۱۹٫۳ سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی

 

از سوی دیگر تسهیلات پرداختی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ به بخش‌های مختلف اقتصادی مبلغ ۶۲۶٫۳ هزار میلیارد تومان است. تسهیلات بخش صنعت و معدن به ۱۹۰٫۴ هزار میلیارد تومان رسیده است. در بخش بازرگانی نیز ۱۲۰٫۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی، به ترتیب ۳۰٫۴ و ۱۹٫۳ درصد بوده است.

 

*** رشد تولید ۳۰ کالای منتخب در ۱۰ ماهه امسال

 

در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۸ از میان ۴۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۳۰ محصول رشد و ۱۲ محصول کاهش تولید داشته‌اند.

فولاد خام با ۲۰ میلیون تن ۶٫۸ درصد، سیمان با ۵۱٫۲ میلیون تن ۱۲٫۲ درصد، کاتد مس با ۲۰۷٫۸ هزار تن ۳٫۱ درصد، لوازم خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی) با ۲۱۴۹٫۷ هزار دستگاه ۷٫۸ درصد و محصولات پتروشیمی با ۴۵٫۸ میلیون تن ۱٫۹ درصد رشد تولید داشته‌اند.

 

*** پرداخت ۲۴۴۷ میلیارد تومان در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال به ۴۲۳ واحد تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در راستای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان دی‌ماه ۱۳۹۸، جمعاً مبلغ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۹ هزار و ۹۱۱ واحد در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شده است.

در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) تا پایان دی‌ماه،۱۳۹۸ تعداد ۲ هزار و ۱۲۵ واحد به بانک‌های عامل معرفی که از این تعداد، ۴۲۳ واحد تسهیلات خود را به ارزش ۲ هزار و ۴۴۷ میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید