کد خبر:160473
پ
چابهار – زاهدان
وزیر راه و شهرسازی:

تکمیل خط آهن چابهار – زاهدان تا پایان ۱۴۰۰

وزیر راه و شهرسازی از تکمیل خط آهن چابهار – زاهدان تا پایان ۱۴۰۰ خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از تکمیل خط آهن چابهار – زاهدان تا پایان ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** سوخت کم سولفور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی درباره نحوه حمایت وزارت راه و شهرسازی از گردشگری دریایی، اظهار داشت:

قرار است این وزارت خانه از گردشگری و مسافرت دریایی در بنادر شمالی و جنوبی کشور و میان بنادر ایران با کشورهای همسایه آبی‌مان در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر حمایت کند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تعدادی سرمایه گذار از این طرح استقبال کرده و کشتی‌های مسافری لازم را خریداری و وارد کشور کرده اند. ضمن اینکه به دنبال آن هستیم تا با ایجاد نظام تشویقی، برای سرمایه‌گذاری در این خصوص جذابیت ایجاد کنیم، سازمان بنادر و دریانوردی نیز از طریق وجوه اداره شده از این موضوع حمایت خواهد کرد.

وی در خصوص سوخت کم سولفور نیز گفت:

سال گذشته توانستیم پس از ۶ سال پیگیری با ابتکار یک شرکت دانش‌بنیان به فناوری تولید سوخت کم سولفور دست یابیم؛ در حال حاضر از مرحله بحران در زمینه کمبود این سوخت عبور کرده‌ایم.

 

*** راه آهن چابهار-زاهدان

 

اسلامی درباره راه آهن چابهار-زاهدان نیز تصریح کرد:

پس از موافقت رهبر معظم انقلاب با تخصیص ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی، هماهنگی‌های لازم برای اجرایی شدن آن انجام شده و در بهمن ماه امسال اولین قسط این مبلغ معادل ۳۰ میلیون یورو تخصیص داده شد.

وی با اشاره به تکمیل این پروژه طبق زمان بندی اعلام شده، بیان کرد:

تا پایان سال ۱۴۰۰ این پروژه نهایی می‌شود؛ در حال حاضر میزان پیشرفت فیزیکی آن از ۴۰ درصد عبور کرده که یک پیشرفت بسیار خوب محسوب می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان، در خصوص نحوه تأمین ریل مورد نیاز برای تکمیل این پروژه، اظهار داشت:

قراردادی میان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به عنوان پیمانکار اصلی این پروژه با شرکت ذوب آهن به عنوان تولیدکننده ریل ملی به امضا رسیده که به خط آهن چابهار – زاهدان اختصاص پیدا می‌کند.

 

مهر

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول