کد خبر:160272
پ
تولید خودرو
رئیس جمهور:

رشد ۱۰۰ تا ۱۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور/ قدرت‌نمایی تولید و صنعت در برابر تحریم‌ها

رئیس جمهور با اشاره به قدرت‌نمایی تولید و صنعت در برابر تحریم‌ها از رشد ۱۰۰ تا ۱۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور خبر داد.

رئیس جمهور با اشاره به قدرت‌نمایی تولید و صنعت در برابر تحریم‌ها از رشد ۱۰۰ تا ۱۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور خبر داد.

 

*** رشد ۱۰۰ تا ۱۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی در جلسه هیات دولت، اظهار داشت:

ملت ما این قدرت را دارد که تحریم را بشکند، راه خودش را ادامه دهد، ما این کار را خواهیم کرد و این جزو وظایف ما است که این کار را انجام دهیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: قدرت‌ نمایی، وحدت، اتحاد و تولید ما در بخش کشاورزی و صنعت کارهایی است که امسال محقق شده است و این را شعار نمی‌دهم.

آمار کشاورزی و صنعت را در همین ماه‌ های آخر امسال نسبت به پارسال نگاه کنید و خودرویی که همیشه با آن یک مقدار مشکل داریم و مردم ما با آن مشکل دارند، از لحاظ تولید خودرو الان ۱۰۰ درصد و ۱۴۰ درصد تولید رشد پیدا کرده است.

 

*** مجلس شورای اسلامی نهادی بسیار مهم و قدرتمند

 

وی همچنین در این جلسه مجلس شورای اسلامی را نهادی بسیار مهم و قدرتمند دانست و تاکید کرد:

اگر بنا است، مشکلات اقتصادی مردم کم شود، نمی‌گویم تمام شود، اگر بنا است تحریم برداشته شود که باید این کار را در حد توان انجام دهیم.

اگر بنا است تولید افزوده شود، اگر بنا است در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شویم راهش چیست، راهش کار دولت و مجلس و هماهنگی با هم است، امروز در مسائل اقتصادی نیاز داریم که هم با مجلس فعلی‌،(مجلس دهم) و هم فردا با مجلس یازدهم‌، با هم مشکلات را حل کنیم.

روحانی ادامه داد: اگر می‌خواهیم موانع تولید را برداریم، بعضی‌جاها نیازمند قانون هستیم و بدون قانون نمی‌شود کاری کرد، اگر می‌خواهیم به تولید تحرک ببخشیم، بعضی از جاها نیاز به قانون داریم، اگر می‌خواهیم در مسیر تولید، شرکت‌های دانش‌بنیان و در مسیر علم و دانش اقداماتی انجام دهیم، همه با هم و در کنار هم هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس جمهور در پایان، اظهار داشت:

اگر یک جایی بخواهد منطقه آزاد یا منطقه صنعتی شود و یا یک استان و شهرستان بخواهد اضافه شود، همه اینها نیازمند همکاری دولت و مجلس است و به تنهایی نمی‌شود انجام داد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید