کد خبر:160229
پ
ورق آهن در بازار
نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان:

افزایش ۳۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی/ رشد ۳۳۰۰ تومانی هر کیلو ورق آهن در بازار

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی از رشد ۳۳۰۰ تومانی هر کیلو ورق آهن در بازار خبر داد.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی از رشد ۳۳۰۰ تومانی هر کیلو ورق آهن در بازار خبر داد.

 

*** افزایش ۳۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ایرج رهبر با اعلام این خبر، اظهار داشت:

از هفته گذشته هزینه صدور پروانه ساختمانی ۳۰ درصد افزایش یافته است که البته این اقدام در جهت سخت‌گیری‌هایی بوده که اخیرا در صدور پروانه ساختمانی بوده است.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها با خودمختاری در هر نقطه‌ای از تهران که دوست دارند، تراکم فروشی می‌کنند، گفت:

با اقدامات اخیر شورای شهر و سخت‌گیری‌های بیشتر تلاش شده تا تخلفات از ساخت و ساز به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

وی خاطر نشان کرد: این تراکم فروشی با هدف درآمدزایی بوده است، اما به هر حال اخیرا با ورود شورای شهر و رفتن به سمت درآمدزایی با دریافت عوارض می‌بینیم که عوراض صدور پروانه‌های ساختمانی از هفته گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

رهبر ادامه داد: این روزها شاهد رشد بی‌ضابطه قیمت مصالح ساختمانی در سطح بازار هستیم که همین موضوع باعث خواهد شد تا قیمت تمام شده مسکن نیز افزایش یابد.

 

*** رشد ۳۳۰۰ تومانی هر کیلو ورق آهن در بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان در پایان، اظهار داشت:

در ساخت و ساز اسکلت‌های فلزی ورق استفاده زیادی دارد، به همین دلیل از هفته گذشته قیمت هر کیلو ورق از کیلویی ۵۲۰۰ تومان به ۸۵۰۰ تومان افزایش یافته است، حال اگر دقت کنید، در یک واحد مسکونی ۵ طبقه این رشد قیمت ورق تا چه حد می‌تواند بر قیمت تمام شده مسکن تاثیرگذار باشد.

قیمت انواع مصالح ساختمانی از مدتها پیش در حال افزایش است و اگر این چنین ادامه یابد، بر قیمت تمام شده مسکن تاثیرگذار خواهد بود.

برخی سازندگان مسکن با این عنوان که قیت مصالح ساختمانی رشد داشته، عنوان می‌کنند که قیمت تمام شده مسکن در حال افزایش است، پس چاره‌ای جز افزایش قیمت مسکن در شرایط رکودی نداریم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =

کلید مقابل را فعال کنید