کد خبر:160264
پ
ایران خودرو
مدیر عامل ایران خودرو:

صرفه‌جویی ارزی ۵۸ میلیون یورویی در ایران خودرو

مدیر عامل ایران خودرو از صرفه‌جویی ارزی ۵۸ میلیون یورویی در ایران خودرو خبر داد.

مدیر عامل ایران خودرو از صرفه‌جویی ارزی ۵۸ میلیون یورویی در ایران خودرو خبر داد.

 

*** صرفه‌جویی ارزی ۵۸ میلیون یورویی در ایران خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در مراسم عقد تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تولید قطعات خودرو با حضور معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در محل شرکت ایران خودرو، اظهار داشت:

در میز نخست تعمیق ساخت داخل تاکنون ۲۴ قطعه به تولید انبوه رسیده که کاهش ارزبری ۳۷ میلیون یورویی را به دنبال داشته است.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: با برگزاری میز دوم ۱۲ قطعه به تولید انبوه رسید که کاهش ارزبری ۴۴ میلیون یورویی را به دنبال داشت و در میز سوم یک قطعه تاکنون به تولید انبوه رسیده که منجر به صرفه‌جویی ارزی ۴۶ میلیون یورویی شده است.

وی افزود: یکی از گلایه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، همکاری نکردن شرکت‌های سازنده با آنها است.

مقیمی گفت: در مراسم امروز یکی از اهداف اصلی، همراه کردن این دو گروه با یکدیگر است که می‌تواند منجر به توسعه دانش فنی، ارتقاء توان نوآوری، کاهش ارزبری و کاهش وابستگی به خارج شود.

 

*** همکاری ۹ شرکت دانش‌بنیان صنایع دفاع با ایران‌خودرو

 

مدیرعامل ایران خودرو یادآور شد: اکنون ۹ شرکت دانش‌بنیان صنایع دفاع با ایران خودرو همکاری می‌کند.

وی افزود: مهرماه امسال در جریان رویداد صندوق نوآوری و شکوفایی، قرارداد تولید انبوه شیر هیدرولیک فرمان خودرو به ارزش ۵۰ میلیارد تومان میان یک شرکت دانش‌بنیان و ایران‌ خودرو منعقد شد.

مقیمی در ادامه به ایجاد فن بازار در صنعت قطعه‌سازی خودرو اشاره کرد و گفت:

اهداف آن را به هم‌رسانی عرضه و تقاضا و ایجاد بازار فناوری، جریان‌سازی فناوری، هدفمند‌سازی فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای نیازهای صنعت خودرو و ایجاد قطب‌های فناوری محصول در مجاورت‌های صنعتی قطعات و مجموعه‌های خودرو عنوان کرد.

وی به رونمایی از سمند جدید پایه گازسوز این شرکت که طراحی مخزن گاز آن در کف خودرو انجام شده اشاره کرد که پیمایشی به اندازه ۴۰۰ کیلومتر در هر بار سوختگیری را خواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل ایران‌خودرو در پایان از انعقاد قرارداد ۲۶۵ میلیارد تومانی این گروه صنعتی با شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و اظهار داشت:

که این قراردادها در حوزه لامپ‌های هالوژن، سنسورهای دنده عقب، ساچمه بلبرینگ، شیر هیدرولیک فرمان و ماژول میل سوپاپ سرسیلندر منعقد شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید