کد خبر:160319
پ
 سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

حرکت صنعت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی و هوشمندسازی خودروها

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از حرکت صنعت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی و هوشمندسازی خودروها با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از حرکت صنعت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی و هوشمندسازی خودروها با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

 

*** حرکت صنعت خودروسازی به سمت پلتفرم‌های برقی و هوشمندسازی خودروها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سورنا ستاری» در خاتمه مراسم عقد تفاهم‌نامه ایران خودرو با شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تولید قطعات خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

نگاهی به سیر تحول خودروسازی کشور نشان می‌دهد این صنعت در حال بومی‌سازی طراحی‌ها است که همان دانش‌بنیانی این صنعت را تشکیل می‌دهد؛ امروز توان طراحی پلتفرم‌ها و ماشین‌آلات در این صنعت وجود دارد و خودروسازی می‌تواند محرک بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و بازار فوق‌العاده‌ای برایشان ایجاد کند.

وی ابراز امیدواری کرد حرکتی که در داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات این صنعت با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز شده، با همان قوت در حوزه طراحی نیز پیگیری شود.

ستاری در همین راستا گفت:‌ در آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو خواهیم شنید که نمونه آن رونمایی از چهار خودروی جدید در روز جاری در حیاط دولت با حضور رئیس‌جمهوری بود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری تأکید کرد:‌ باید طراحی‌ها توسط خودمان انجام شود، زیرا در این صورت است که می‌توانیم نیروهای تخصص را به‌کارگیری کرده و نگه داریم.

 

*** رفع موانع شرکت‌های دانش‌بنیان

 

ستاری، درباره رفع موانع شرکت‌های دانش‌بنیان نیز گفت:

بخشی از این موضوع به رویدادهایی برمی‌گردد که این روزها از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، ساپکو و غیره در حال برگزاری است، از طرفی شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک هنوز به آن سطح از بلوغ نرسیده‌اند که با شرکت‌های بزرگ کار کنند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان در شرکت‌های دانش‌بنیان و حتی خرید بخشی از سهام این شرکت‌ها، خاطرنشان کرد: این مهم به بزرگ شدن همین شرکت‌ها کمک خواهد کرد.

بسیاری از بخش‌های پلتفرم‌های جدید ایران خودرو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شده و این سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که دانش‌بنیان هستند موجب بزرگ‌تر شدنشان می‌شود.

 

*** شکل‌گیری یک اکوسیستم در حوزه صنعت خودروسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در پایان اظهار داشت:

یک اکوسیستم در حوزه صنعت خودروسازی در حال شکل‌گیری است که محور آن خودروسازان هستند و اگر شرکت‌های خودروساز برای حل مشکلات خود از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند، توسعه مدنظر کشور در این صنعت اتفاق خواهد افتاد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید