کد خبر:159767
پ
سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران
سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران:

رفع کمبود عرضه تایر وانت در کشور

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران از رفع کمبود عرضه تایر وانت خبر داد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران از رفع کمبود عرضه تایر وانت خبر داد.

 

*** کمبود تایر وانت نتیجه تصمیم تایرسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی تنها با یادآوری اینکه در سال ۹۸ قیمتی که سازمان حمایت بابت تایرهای وانتی اعلام کرده بود، مورد تأیید و رضایت کارخانجات تولیدی قرار نگرفت، اظهار داشت:

قیمت این تایرها کمی ناعادلانه بود و کفاف هزینه‌های تولید تولیدکنندگان را نمی‌داد؛ به همین دلیل تایرسازان در پاییز و تابستان ۹۷ در عمل ترجیح می‌دادند محصولاتی تولید کنند که سودآوری شرکت‌شان محفوظ مانده و دچار زیان نشوند.

نتیجه این تصمیم تایرسازان، کمبود تایر وانتی در بازار به‌ویژه در تابستان بود که این فصل سال، زمان و نیاز به جابجایی میوه و تره‌بار، اوج مصرف این دسته از لاستیک‌ها است.

 

*** افزایش قیمت نامعقول تایرهای رینگ ۱۶

 

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران، گفت:

در نهایت در مذاکره‌هایی که میان دو طرف در تابستان انجام شد، کارخانه‌ها اعتراض خود را با دلیل، سند و مدرک اعلام کردند و تفاهم شد قیمت هر جفت تایر وانتی ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشته باشد تا تولید آن‌ها برای کارخانه‌ها به‌صرفه شود؛ تصمیمی که اجرایی شدن آن مرتب به تعویق افتاد و در نهایت وزیر صنعت مصوبه یادشده را باطل اعلام کرد.

تنها بیان کرد: نتیجه این تصمیم، کم شدن عرضه تایرهای رینگ ۱۶ مخصوص وانت‌های نیسان و برخی کامیونت‌های قدیمی و بالا رفتن قیمت آن‌ها به صورت نامعقول بود.

 

*** کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت تایر

 

وی افزود: از حدود اوایل بهمن ۹۸ با تمهیدات به عمل آمده و موافقت سازمان حمایت با قیمت‌های تایرسازان، قیمت این دسته از تایرها و تایر وانت اصلاح و مشکل برطرف شد، همچنین سهمیه نمایندگان استان‌ها در این ماه حتی تا چهار برابر افزایش یافت.

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران در پایان، اظهار داشت:

قیمت این دسته از تایرها در بازار میان ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته و تا پایان سال ۹۸ حباب قیمتی آن‌ها شکسته و قیمت‌های متعادل‌تری را شاهد خواهیم بود.

 

*** افت ۲.۱ درصدی تولید لاستیک خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مطابق آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال ۹۸ تا پایان آذر ماه در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷، تولید لاستیک خودرو ۲.۱ درصد افت داشت و به ۱۶۴ هزار و ۱۰۰ تن کاهش یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید