کد خبر:159457
پ
ترخیص کالا
وزیر امور اقتصاد و دارایی:

خرید و فروش روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس

وزیر امور اقتصاد و دارایی از خرید و فروش روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس خبر داد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی از خرید و فروش روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس خبر داد.

 

*** ثبت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در گفتگوی رادیویی، اظهار داشت:

کشور در دوسال اخیر شرایط بسیار سخت و دشواری را تجربه کرده است دشمن پس از ۴۰ از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان به خیال خام خود به دنبال اینکه نظام را دچار چالش جدی کند اما حضور پررنگ مردم در اقتصاد کشور مانع از این شد که دشمن به اهداف خود برسد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: اینکه دشمن صادرات نفت ایران را تحریم می‌کند و سعی دارد حتی یک بشکه نیز نفت صادر نشود و همینطور صادرات غیر نفتی در حوزه پتروشیمی، فولاد و کالاهای دیگر را مورد تحریم قرار می‌دهد به موجب اینکه کشور نتواند ارز مورد نیاز خود را تأمین کند و در عین حال شتاب حرکت تجارت خارجی کند و به یک معنا پویایی و نشاط از اقتصاد مملکت رخت بربندد.

وی افزود: حجم تجارت خارجی کشور در ۱۰ ماهه سال جاری مشابه ۱۰ ماهه در سال گذشته بوده و این نشان می‌دهد برنامه‌های دشمن در این زمینه به شکست انجامیده است.

دشمن در این شرایط تمام تلاش خود را معطوف کرده که سرمایه‌گذاران خارجی سرمایه‌های خود وارد ایران نکنند ثبت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به رغم تمامی کارشکنی‌ها، ایجاد موانع و محدودیت‌ها از سوی دشمن ۵۰ درصد بیشتر از ۱۰ ماهه سال گذشته بوده است.

 

*** خرید و فروش روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بورس

 

دژپسند بیان کرد: همچنین بورس ایران در شرایط فعلی تحرک بسیار خوبی داشته به طوری که روزانه ۷ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان خرید و فروش سهام در این بازار صورت می‌گیرد، تمامی این دستاوردها نشان می‌دهد برنامه‌های دشمن به شکست انجامیده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهارداشت: تحریم‌ها، فشارها و محدودیت‌ها نه اینکه اثر نداشته بلکه اثر داشته اما همت و مقاومت مردم در کنار مسئولان سبب شده برنامه‌های دشمن یکی پس از دیگری با ناکامی رو به رو شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی سازمان‌های جهانی مثل صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی اینکه شرایط اقتصادی ایران از نظر رشد اقتصادی و تورم در سال آینده بهتر خواهد بود.

دژپسند گفت: پایه و اساس انقلاب اسلامی این بوده که امور مردم به خود مردم واگذار شود حال اگر در اقتصاد نیز تلاش‌ها برای مردم بنیان کردن اقتصاد ادامه یابد بطورحتم به نتایج مطلوبی خواهیم رسید.

 

*** رشد اقتصاد کشور با نظارت دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر امور اقتصاد و دارایی در پایان، اظهار داشت:

اگر دولت سیاست‌گذار و ناظر باشد و امور به مردم واگذار شود بدون شک اقتصاد مملکت در مسیر رشد و بالندگی قرار خواهد گرفت و تمامی برنامه‌های دشمن را با شکست مواجه می‌کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید