کد خبر:159418
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

تمهیدات وزارت صمت برای حمایت از صنعت نساجی

وزیر صنعت، معدن و تجارت تمهیدات وزارتخانه متبوع خود برای حمایت از صنعت نساجی را تشریح کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تمهیدات وزارتخانه متبوع خود برای حمایت از صنعت نساجی را تشریح کرد.

 

*** اعلام تحریم‌های جدید کار ما را متوقف نمی‌کند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در بازدید از شرکت نساجی بردسکن در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص شروع تحریم‌های صنعت نساجی از اول فروردین ماه و برنامه‌های وزارتخانه برای این صنعت، اظهار داشت:

این اولین بار نیست که تحریم می‌شویم و از اردیبهشت ماه سال گذشته بسیاری از صنایع ما از جمله فولاد، مس، آلومینیوم، خودرو و پتروشیمی و … تحریم هستند که علیرغم این تحریم‌ها شاهد افزایش تولید در این رشته‌ها نیز بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه اعلام تحریم‌های جدید کار ما را متوقف نمی‌کند، تصریح کرد:

صنعت نساجی برای ما جزو اولویت‌ها است و امسال جزو برنامه‌های ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که دولت نیز آن را جزو اولویت و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قرار داده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: تمام زنجیره نساجی و پوشاک (از نساجی تا محصول نهایی) برای ما در اولویت است.

 

*** تمهیدات اندیشیده شده وزارت صمت برای حمایت از صنعت نساجی

 

رحمانی در خصوص واردات نیز افزود:

واردات با ثبت سفارش انجام می‌شود و اگر تولید در واحدی به اندازه نیاز کشور و با کیفیت باشد، جلوی واردات محصولات مشابه آن گرفته می‌شود و ثبت سفارش برای آن انجام نخواهد شد.

اما اگر تولید کالایی به اندازه نیاز داخل کشور نباشد، برای حمایت از تولید داخل حمایت تعرفه‌ای را انجام خواهیم داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تأکید کرد: با تعصب جلوی واردات محصولات دارای امکان ساخت داخل را می‌گیریم و وظیفه خود می‌دانیم که از تولید داخل حمایت کنیم.

رحمانی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای صنعت نساجی نیز گفت: دولت جلوی واردات محصولات خارجی دارای امکان ساخت داخل را گرفته است و واردات بیش از ۱۵۰۰ کد تعرفه را ممنوع اعلام کرده است.

علیرغم همه محدودیت‌های درآمدی دولت، اما منابعی مانند تبصره ۱۸ و صندوق توسعه و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را با اولویت واحدهایی که در زنجیره ارزش قرار دارند، مانند نساجی و پوشاک و… ارائه می‌دهیم.

 

*** تأمین نقدینگی

 

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:

مهم‌ترین مشکل و نیاز ما تأمین نقدینگی است و نیاز به نقدینگی زیاد است که با بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی رایزنی‌ها را انجام داده‌ایم و شیوه‌های نوین تأمین مالی از جمله بازار سرمایه، تشکیل صندوق‌های خاص و انتشار اوراق و … را مدنظر داریم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

افزایش حجم تولید در کشور نیاز به تأمین نقدینگی را بیشتر کرده است و نظام بانکی با همت بیشتری باید در این حوزه پای کار بیایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید