کد خبر:159354
پ
خودروسازی سایپا
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا:

آغاز تولید انبوه نخستین محصول پلتفرم SP۱۰۰ خودروسازی سایپا

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از آغاز تولید انبوه نخستین محصول پلتفرم SP۱۰۰ در این شرکت خبر داد.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از آغاز تولید انبوه نخستین محصول پلتفرم SP۱۰۰ در این شرکت خبر داد.

 

*** تحویل ۴۰۰ هزار محصول سایپا در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گروه خودروسازی سایپا که از ابتدای سال جاری افزایش تولید و تسریع در تحویل خودروهای مشتریان را در دستور کار خود قرار داده بود، موفق شد ۴۰۰ هزارمین محصول خود در سال ۹۸ را تحویل مشتری دهد.

سیدجواد سلیمانی در حاشیه مراسم تحویل ۴۰۰ هزارمین محصول سایپا در سال ۹۸، اظهار داشت:

امروز توانستیم با تلاش و همت مجموعه همکارانم در گروه سایپا، ۴۰۰ هزارمین خودرو را تحویل مشتری دهیم که این امر نشان می‌دهد ادعای تحویل ندادن یا تحویل قطره چکانی خودرو توسط خودروسازان به بازار نادرست، ناآگاهانه و کذب است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه با اشاره به فراهم آمدن امکان تولید حدود ۳ هزار دستگاه از محصولات خانواده رنو در پارس خودرو، افزود:

ترخیص این قطعات از گمرک که از دوران قبل از تحریم مانده بود با تلاش و پیگیری فراوان صورت گرفت و با همکاری برخی قطعه‌سازان داخلی، پارس خودرو تولید تعداد محدودی از محصولات رنو را آغاز کرد تا پس از تولید، براساس عدالت، رعایت حق هر مشتری و اولویتِ ثبت‌نام در اختیار مشتریان قرار گیرد.

 

*** آغاز تولید انبوه نخستین محصول پلتفرم SP۱۰۰ خودروسازی سایپا

 

وی اظهار کرد: برای تأمین انتظارات هموطنان و ایجاد تنوع در سبد محصولات، با برگزاری گردهمایی زنجیره تأمین، هماهنگی‌های لازم برای آغاز تولید انبوه نخستین محصول پلتفرم SP۱۰۰ سایپا را فراهم آورده‌ایم تا از سال آینده وارد بازار شود.

سلیمانی با بیان اینکه صنعت خودروسازی در برخی مقاطع زمانی دچار کاستی‌ها و اشتباهاتی در انتخاب مسیر درست بوده وگرنه می‌توانست شرایط بهتری نسبت به وضعیت فعلی داشته باشد، افزود:

علاوه بر برخی تصمیمات غیرصحیح که در درون صنعت اتخاذ شده، نگاه و رویکرد بیرونی به این صنعت نیز صحیح نبوده و این صنعت قربانی نگاه‌های مغرضانه، غیرکارشناسی و غیراقتصادی شده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: آنچه صنعت خودرو بیش از هر چیز دیگری در حال و آینده به آن نیازمند است، اجرای صحیح و سریع سیاست‌ها و برنامه‌های اصلاحی در درون صنعت و حمایت هوشمندانه از سوی نهادها و دستگاه‌های مرتبط بیرونی است که می‌تواند روند رو به توسعه را در این حوزه تداوم بخشد.

وی بیان کرد: در شرایطی که صنعت خودرو سخت‌ترین دوران خود از نظر محدودیت‌های بین‌المللی را تجربه می‌کند، می‌توان این تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و رویکردهای اصلاحی در صنعت خودرو را به گونه‌ای بنیان نهاد که با هر تهدید و تنگنای دیگری دچار بحران نشود.

 

*** توسعه محصول و طراحی خودروهای جدید در خودروسازی سایپا

 

سلیمانی در ادامه گفت: مردم شریف ایران شایسته خودروهای بهتری از نظر کیفیت و امکانات هستند و تلاش برای ارتقا کیفیت و افزایش تیراژ تولید کوچک‌ترین وظیفه‌ای است که می‌توان برای خودروسازان متصور بود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اضافه کرد: متأسفانه در گروه خودروسازی سایپا وارث بی‌تدبیری‌ها، مشکلات و معوقات فراوانی بوده‌ایم که اصلاح و حل آنها نیازمند چندسال فعالیت مستمر بود اما به لطف الهی در یکسال گذشته بخشی از این معضلات را حل کرده‌ایم و تلاش شبانه‌روزی برای رفع نقص‌ها و کمبودهای باقیمانده را نیز ادامه می‌دهیم.

وی افزود: سایپا با اتخاذ رویکردی تحول‌گرایانه در حوزه توسعه محصول و طراحی خودروهای جدید و به روز، ۸ محصول جدید را در سه سال آینده روانه بازار می‌کند.

 

*** افزایش تولید و تحویل خودروها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان، از مشتریان این گروه خودروسازی به دلیل تأخیر ناخواسته در تحویل برخی خودروها عذرخواهی کرد و اظهار داشت:

علاوه بر افزایش تولید و تحویل خودروها در ماه‌های اخیر، ایجاد تنوع در سبد محصولات و ارتقا کیفیت خودروها را آغاز کرده‌ایم و به زودی شاهد نتایج مثبت آن برای مردم و مشتریان خواهیم بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید