کد خبر:159290
پ
نفت خاورمیانه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

افت شاخص‌های قیمت نفت خاورمیانه با کسادی بازار آسیا

شاخص‌های قیمت نفت خاورمیانه تحت تاثیر افت تقاضا در آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا روند کاهشی پیدا کردند.

شاخص‌های قیمت نفت خاورمیانه تحت تاثیر افت تقاضا در آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا روند کاهشی پیدا کردند.

 

*** افت شاخص‌های قیمت نفت خاورمیانه با کسادی بازار آسیا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخصهای قیمت نفت عمان و دوبی پس از این که روز پنجشنبه به پایین‌ترین حد در یک سال اخیر نزول کردند، روز دوشنبه برای سومین روز متوالی کاهش داشتند، فعالیت اقتصادی کمتر در چین که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، باعث شده است تقاضا برای سوخت افت کرده و قیمت‌ها پایین‌تر رود.

‌بازرگانان نفت خام ترش به اس اند پی گلوبال پلاتس اظهار کردند که پالایشگاه‌های آسیایی در حال حاضر هیچ علاقه خریدی نشان نمی‌دهند.

به دلیل افت تقاضا برای سوخت و فعالیت صنعتی کمتر، پالایشگاه‌های چینی اعم از سینوپک که بزرگترین پالایشگر نفت آسیا است تا پالایشگاه‌های مستقل در شاندونگ، فعالیت پالایشی خود را کاهش داده‌اند و در نتیجه شرکت‌های بازرگانی و غول‌های نفتی برای یافتن خریدار محموله‌های تک در خارج از آسیا با مشکل روبرو هستند.

افت قیمت‌های نفت عمان و دوبی نشانه‌های فضای کاهشی در بازار گریدهای نفتی خاورمیانه است زیرا فعالان بازار انتظار دارند تولیدکنندگان نفت این منطقه از افت تقاضا در آسیا که بزرگترین موتور رشد تقاضای جهانی به شمار می‌رود، متضرر شوند.

 

*** شوک تقاضا برای نفت

 

جفری کوری، مدیر تحقیقات کالای بانک گلدمن ساکس هفته گذشته به بلومبرگ گفت: کندی فعالیت صنعتی چین باعث وارد آمدن بدترین شوک تقاضا برای نفت در بیش از یک دهه اخیر شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش اویل پرایس، عربستان سعودی در واکنش به این وضعیت هفته گذشته قیمت فروش رسمی گریدهای نفتی خود به مشتریان آسیایی برای تحویل در مارس را کاهش داد و این کاهش بسیار بالاتر از میزان مورد پیش‌بینی تحلیلگران بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید