کد خبر:159287
پ
سالگرد پیروزی انقلاب
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

مسئولان در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب چه گفتند؟

اظهارات مسئولان در جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را در این گزارش مشاهد فرمائید.

اظهارات مسئولان در جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را در این گزارش مشاهد فرمائید.

 

*** دلخوش به بحث‌های داخلی در انقلاب هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به نقل از خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

ما هر چه داریم از همین مردم داریم، این مردم مهم‌ترین مبنای قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند و هر کسی به مردم تکیه کرده و امید و اعتمادش بعد از خدا به مردم ایران باشد می‌تواند موفق باشد. موفقیت ما در تکیه به مردم است.

وی ادامه داد: به گفته امام راحل، مردم ولی نعمت ما هستند، ما بدون مردم هیچ هستیم و با مردم در برابر همه می‌توانیم مقاومت کنیم.

ظریف افزود: دشمنان ۴۱ سال است که اشتباه کرده اند و نفهمیده اند و ملت ایران را نشناخته اند. ۴۱ سال است که منتظر هستند تا با اعمال فشارها به جمهوری اسلامی، مردم از انقلابشان دست بکشند.

وی تصریح کرد: دشمنان دلشان را به بحث‌های خانوادگی در انقلاب اسلامی خوش کرده اند. هر جار و جنجالی که در خانه بین برادران و خواهران اتفاق می‌افتد، دلشان را خوش می‌کنند تا به آرزوی ۴۱ ساله خود دست یابند.

ظریف اظهارداشت: مردم در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی اعلام کردند که با کسی عهد بسته اند و برای او در خیابان‌ها حضور یافته اند که آمریکا وی را دشمن بزرگ خود می‌دانست.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید درس بگیرند. مراسم سردار سلیمانی یک رفراندوم عمومی بود برای اینکه به آمریکایی‌ها اعلام کنند تروریست، آمریکاست.

 

*** مخالفت خود را با «معامله قرن» در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام می‌کنیم

 

وزیر اطلاعات با صدور پیامی به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن آورده است:

با حضور در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن، با ایمانی راسخ و گام‌هایی استوار دوشادوش مردم انقلابی و ولایت مدار، مخالفت خود را با طرح مختوم و از پیش شکست‌خورده‌ی «معامله قرن» اعلام می‌داریم.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«والفجر ولیال عشر والشفع والوتر»

ایام مبارک دهه‌ی فجر، بازگشت پربرکت حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی) به مام وطن و پیروزی ظفرمندانه ی انقلاب اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ را یادآوری می‌نماید، انقلاب شکوهمندی که ورقی زرین در سردفتر افتخارات جاودان ملتی بزرگ و تحت ستم را ثبت نمود و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز قله‌ی عزت و سربلندی برافراشت تا آرزوی دیرینه مجاهد مردان و زنان غرور آفرین ایران اسلامی با از خود گذشتگی و اهدا شهدای والامقام تحقق یابد و پس از سال‌ها زنجیرهای اسارتِ گسسته و حضور غاصبانه‌ی استکبار جهانی خاتمه یافته تلقی گردد و تا همیشه ی تاریخ به حیات ننگین و سیاهشان درسرزمین محبان اهلبیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) خط بطلان کشیده شود.
اینجانب و سربازان گمنام آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در پایگاه عظیم مبارزه و جهاد، تحت ولایت باسعادت ولی امر مسلمین رهبرمعظم انقلاب فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی داشته و به یاد حماسه آفرینی‌های شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران آسمانی‌اش، با حضور در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن، با ایمانی راسخ و گام‌هایی استوار دوشادوش مردم انقلابی و ولایت مدار، مخالفت خود را با طرح مختوم و از پیش شکست خورده‌ی «معامله قرن» اعلام می‌داریم و در محضر مسلمانان و آزادی خواهان جهان با روح مطهر امام راحل و شهدای والامقام، پیمان می‌بندیم که تا بیرون راندن آمریکای تروریست و اسرائیل غاصب از منطقه و فلسطین اشغالی از پای نخواهیم نشست.

 

*** مردم به نامزدهای دروغگو رأی ندهند

 

دبیر شورای نگهبان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران، گفت: سلام بر همه مردم عزیز، من باید دست و پای این مردم را ببوسم که ۴۱ سال است عقب‌نشینی نمی‌کنند و مقاومت کرده اند و با قدرت‌ها جنگیده‌اند.

وی با بیان اینکه تمام قدرت‌ها آمدند تا انقلاب مردمی ما را بشکنند، تاکید کرد: اما آنها شکسته شدند و خدا یار و یاور ما بوده است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه خدا، امام (ره) را یاری کرد، افزود: وقتی خدا یاری کند، هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را بشکند. به کوری چشم دشمنان (ترامپ، آمریکا، انگلیس و آل سعود) مردم ما چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب خود را جشن می‌گیرند.

آیت الله جنتی با بیان اینکه ما ایستاده‌ایم و عقب نشینی نمی‌کنیم، اظهار داشت: به تحریم و جنگ روی آورده اند و هر شرارتی توانسته اند انجام دادند اما قدرت اسلام روز به روز بیشتر شد.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با ویژگی‌های حضور سال ۹۸ نسبت به سال‌های گذشته در انتخابات، گفت:

سال ۹۸ شرارت و رذالت آمریکا بیشتر شده است و از طرف دیگر «معامله قرن» را مطرح کرده اند تا فلسطین را نابود کند. همچنین روز به روز تحریم و تهدید می‌کنند تا مردم ما بترسند و عقب نشینی کنند.

دبیر شورای نگهبان افزود: آمریکا بر فشارهای اقتصادی هم افزوده اما مردم ما می‌گویند می‌میریم اما ذلت نمی‌پذیریم.

آیت الله جنتی در رابطه با انتخابات، اظهار داشت: ما کار خود را کردیم و مردم عزیز، شما هم کار خود را کنید.

وی افزود: کسانی را انتخاب کنید که طعم گرسنگی را چشیده باشند و درد مردم را بدانند و به داد فقرا برسند. وقتی به مجلس می‌روند به فکر جیبشان نباشند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: کسانی که به فکر مردم و راستگو هستند را انتخاب کنید. اگر دیدید راست می‌گویند به آنها رأی دهید و اگر دیدید دروغ می‌گویند به آنها رأی ندهید.

 

*** حضور مردم در ۲۲ بهمن پشتوانه‌ای برای انتخابات مجلس است

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور عالی رهبرمعظم انقلاب در حاشیه راهپیمایی یوم الله ۲۲ در جمع خبرنگاران در خصوص پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: پیام این حضور آری به انقلاب و «نه» به آمریکا است.

حدداد عادل تاکید کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پشتوانه‌ای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

*** شاخص‌های بانک مرکزی نشانگر بهبود تدریجی شرایط اقتصادی کشور هستند

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم بتوانیم این حضور پرشور مردم را با تلاش‌ها و تدابیر خود جبران کنیم.

همتی اظهار داشت: به یمن مقاومت و ایستادگی مردم، دشمنان علیرغم تحمیل فشارهای مضاعف اقتصادی نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد:

عده‌ای تلاش می‌کنند تا شرایط اقتصادی کشور را وخیم و آینده را سخت‌تر از امروز نشان دهند اما با تدابیر اتخاذ شده و همانگونه که شاخص‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد اوضاع نسبت به گذشته به تدریج بهبود می‌یابد و امیدواریم این روند مستمر باشد.
همتی همچنین حضور پرشور مردم را نشان دهنده پایبندی آنان با آرمانهای انقلاب دانست و افزود:

ما به طور شبانه روزی در حال تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی مردم هستیم و این حضور پرشور مردمی وظیفه ما را در قبال آنها مضاعف می‌کند.

 
*** مردم می‌توانند به طور مسالمت‌آمیز به وضعیت اقتصادی اعتراض کنند

 

نماینده مردم تهران در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

حضور مردم در راهپیمایی امسال به دلیل آنچه مقارن با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی است، باشکوه‌تر است.

وی ادامه داد: مردم این راه را از ابتدا انتخاب کرده‌اند و هیچگاه آن را رها نخواهند کرد و به همین دلیل مردم هر سال در این راهپیمایی شرکت می‌کنند تا با آرمان‌های انقلاب اسلامی بیعت کنند.

مطهری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:

اعتراض حق قانونی هر شهروند است و مردم باید به شکل مسالمت‌آمیز اعتراض خود را مطرح کنند و این اعتراض می‌تواند در انتقاد از وضعیت اقتصادی و سیاسی باشد. راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال، ارتباطی با معترض بودن مردم ندارد و این مساله مقوله‌ای جداست. راهپیمایی وظیفه‌ای است که انجام می‌دهند و در عین حال می‌توانند انتقاداتی به وضعیت موجود داشته باشند.

 

*** مشارکت حداکثری در انتخابات پیام روشنی برای دوستان و دشمنان دارد

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۲ بهمن یوم الله اکبر انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه این یوم الله همیشه اهمیت داشته و در ۴۰ سال گذشته مردم ایران این روز را به عنوان روز ملی و مذهبی گرامی داشته اند، گفت: این روز یک روز بزرگ است.

انصاری در ادامه با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود:

فردا ۴۰ روز از شهادت شهید رشید اسلام می‌گذرد و امروز ایشان در این راهپیمایی حضور دارد و ما حضور حاج قاسم را احساس می‌کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه در خصوص پیام این راهپیمایی برای آمریکا گفت: حضور مردم پاسخی به آمریکا است که قصد داشته است همیشه مردم را ناامید کند.

وی در خصوص اهمیت شرکت در انتخابات مجلس یازدهم افزود:

شرکت در انتخابات همیشه مهم بوده که هم یک حق است و نیز یک تکلیف حضور مردم در انتخابات برای کشور و خودشان مؤثر است چراکه مجلس برای مردم است.

انصاری در پایان گفت: مشارکت حداکثری مردم پیام روشنی برای دوستان و دشمنان خواهد داشت.

 

*** نگاه مسئولان به خارج از مرزها نباشد

 

سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگویی، اظهار کرد:

مردم عزیز ایران از ساعات اولیه و حتی زودتر از ساعت اعلام شده برای راهپیمایی ۲۲ بهمن به خیابان‌ها آمدند و با شکوه تر از ۴۰ سال گذشته، در راهپیمایی حضور پیدا کردند، مردم با حضور در خیابان‌ها با آرمان‌های حضرت امام (ره) و تدابیر رهبر معظم انقلاب بیعت و ثابت کردند که در مقابل ابرقدرت‌ها و زورگویان ایستادگی می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: همزمان با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، مردم شهیدپرور ایران یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی داشتند.
وی افزود: مردم و مسئولان باید با یکدیگر وحدت داشته و مسئولان بدانند که باید زیر چتر ولایت خدمتگزار باشند.

سردار اشتری گفت: مردم از مسئولان می‌خواهند که روی پای خود بایستند و به توانمندی‌های خود اتکا کنند و نگاهشان به خارج از مرزها نباشد.

وی با بیان اینکه نگاهمان باید به جوانان و مردم عزیز کشور خودمان باشد، گفت:

در تمام مراحل انقلاب موفقیت‌های خوبی داشته ایم، چرا که بر روی پای خود ایستاده‌ایم و به توان داخل اتکا کرده‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: طبق آماری که از سراسر کشور گرفته ام، تاکنون هیچ مشکل امنیتی نداشته‌ایم و وضعیت بسیار خوبی در سراسر کشور گزارش شده است.

وی در پایان از حضور مردم تشکر کرد و گفت: مردم همانند سال‌های قبل همکاری بسیار خوبی با نیروهای انتظامی داشته‌اند.

 

*** حضور مردم به مسئولان پیام می‌دهد که برای بهبود معیشت تلاش کنند

 

مصطفی کواکبیان در حاشیه راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی اظهار داشت:

چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها، شهید قاسم سلیمانی، مصادف با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شده است و مردم سال ۹۸ باشکوه‌تر از سال‌های قبل برای آرمان‌های خود به خیابان‌ها آمدند.

وی ادامه داد: حضور گسترده مردم، این پیام را به دشمنان می‌دهد که آنان با ترور سردار سلیمانی نمی‌توانند مردم ایران را از آرمان‌هایشان بازدارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی امسال این پیام را به مسئولان می‌دهد که آنان وظیفه دارند به مردم بیش از پیش خدمت کنند. همچنین حضور مردم قطعاً این پیام را دارد که حضورشان ربطی به نارضایتی‌ها و بی‌مسئولیتی‌ها ندارد.

کواکبیان بیان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی باید برای بهبود معیشت مردم تلاش کنند چرا که مردم در هر شرایطی از آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید