کد خبر:158936
پ
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران
معاون بازرگانی مجتمع صنعتی اسفراین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

کارنامه درخشان مجتمع صنعتی اسفراین در نهضت بومی‌سازی و تولید فولاد آلیاژی

معاون بازرگانی مجتمع صنعتی اسفراین با اشاره به عملکرد درخشان مجموعه متبوع خود در نهضت بومی‌سازی و تولید فولاد آلیاژی مورد نیاز صنعت کشور، بر لزوم حمایت از شرکت‌های کوچک و مؤثر در بومی‌سازی تأکید کرد.

معاون بازرگانی مجتمع صنعتی اسفراین با اشاره به عملکرد درخشان مجموعه متبوع خود در نهضت بومی‌سازی و تولید فولاد آلیاژی مورد نیاز صنعت کشور، بر لزوم حمایت از شرکت‌های کوچک و مؤثر در بومی‌سازی تأکید کرد.

 

*** مجتمع صنعتی اسفراین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن اسماعیلی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری، پیرامون اقدامات مجتمع صنعتی اسفراین در بومی‌سازی تجهیزات وارداتی، اظهار داشت:

این شرکت یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید فولاد آلیاژی آهنگری شده در سطح خاورمیانه است که با اتکا به دانش و تخصص پرسنل و تجهیزاتی موجود در مجموعه توانسته یکی از بهترین تولیدکنندگان محصولات آهنگری شده با کیفیت در سطح خاورمیانه و جزء چند شرکت مطرح دنیا باشد.

 

مجتمع صنعتی اسفراین

 

*** مجتمع صنعتی اسفراین در مسیر بومی‌سازی

 

عضو هیئت‌مدیره مجتمع صنعتی اسفراین در ادامه اضافه کرد:

این شرکت با توجه به ویژگی‌ها و تجهیزات خود، فولاد آلیاژی که پشتوانه شرکت‌های داخلی در زمینه قطعات و مواد مصرفی مخصوصاً در شرایط بحرانی و تحریم کشور است را تولید می‌کند.

شرکت سال گذشته برای اولین بار قطعاتی در حوزه معدن تولید کرد و امسال نیز با حدود چهار محصول جدید در حوزه فولاد که برای اولین بار بومی‌سازی شده است در نمایشگاه فولاد حضور پیدا کرد.

برای سال آینده نیز برنامه‌هایی برای بومی‌سازی در دست بررسی داریم و ان شاالله بتوانیم ضمن عملیاتی کردن آن‌ها، نیاز صنعت کشور به این قطعات های‌تک و سنگین فولادی را برآورده سازیم.

 

*** دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

 

اسماعیلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که چندی پیش برگزار شد، اشاره کرد و گفت:

این نمایشگاه یکی از نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه صنعت کشور بود و همه تولیدکنندگان فولاد در این نمایشگاه با مذاکرات انجام شده، توانمندی‌ها و نیازمندی‌هایشان را به اشتراک گذاشتند که این امر امیدبخش آینده روشن برای شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه و صنعت فولاد کشور خواهد بود.

اما لازم بود که اطلاع‌رسانی به شیوه بهتری انجام گیرد تا اغلب صنایع کشور نیز بتوانند در این نمایشگاه شرکت کنند، چراکه این امر موجب اثربخشی بیشتری خواهد شد.

 

مجتمع صنعتی اسفراین

 

*** لزوم حمایت از شرکت‌های مؤثر در حوزه بومی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرگانی و عضو هیات‌مدیره مجتمع صنعتی اسفراین در پایان اظهار داشت:

با توجه به اینکه ثبت سفارش‌ها و واردات یک محصول در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است اقدمات خوبی در این زمینه شروع شده ولی پیشنهاد می‌کنم که در حوزه بومی‌سازی دقت نظر داشته باشند چرا که بسیاری از شرکت‌ها ادعای ساخت و بومی‌سازی بسیاری از قطعات را دارند اما خواهشم این است که اولویت ساخت قطعات را به شرکت‌هایی بدهند که نزدیک‌ترین فاصله را تا تولید آن محصول دارند.

شرکت‌هایی هستند که با اندک توجه و حمایتی می‌توانند بومی‌سازی در هر قطعه یا محصولی را انجام دهند.

این کار موجب می‌شود تا با کمترین هزینه شرایط سخت تحریم را پشت سر بگذاریم و به خودکفایی برسیم

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید