کد خبر:159091
پ
مشاغل پروژه‌ای
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

قراردادهای موقت کارگران مشاغل پروژه‌ای تعیین تکلیف شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعیین سقف انعقاد قرارداد موقت با کارگران مشاغل پروژه‌ای در راستای ارتقای امنیت شغلی خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعیین سقف انعقاد قرارداد موقت با کارگران مشاغل پروژه‌ای در راستای ارتقای امنیت شغلی خبر داد.

 

*** قراردادهای موقت کارگران مشاغل پروژه‌ای تعیین تکلیف شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری در حساب شخصی توئیتر خود نوشت:

در اجرای تکلیف تبصره یک ماده هفت قانون کار در جلسه دولت به ریاست روحانی در آستانه دهه مبارکه فجر، به پیشنهاد وزارت کار آرزوی ۲۸ ساله‌ جامعه کارگری ایران، همانا تعیین حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد از زمان این تصویب‌نامه به مدت چهار سال تعیین شد.

 

*** ساماندهی قراردادهای موقت

 

ساماندهی قراردادهای موقت در قالب تبصره یک ماده ۷ قانون کار در دستور کار وزارت کار قرار گرفت به طوری که در زمان علی ربیعی آئین نامه آن به دولت ارائه شد.

بر این اساس در تیرماه سال گذشته، با جلسات مشترک وزارت کار، نمایندگان کارگری و کارفرمایی آئین‌نامه ساماندهی شغلی کارگران مشاغل غیرمستمر و پروژه‌ای تدوین و به دولت فرستاده شد که پس از تصویب کمیسیون اجتماعی دولت، به تصویب هیئت وزیران رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر این اساس، حداکثر مدت موقت برای کارهایی که ماهیت آنها جنبه غیرمستمر دارد، ۴ سال تمام است، به عبارتی انعقاد قرارداد موقت از سوی کارفرمایان با کارگرانی که ۴ سال در مشاغل غیرمستمر یا همان مشاغل پروژه‌ای از جمله سدسازی، اعم از اینکه به صورت متوالی یا متناوب باشد، ممنوع است و باید با این کارگران تا پایان پروژه قرارداد دائم منعقد شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید