کد خبر:158940
پ
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران
مدیر عامل شرکت کاوش جوش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

موفقیت چشمگیر شرکت کاوش جوش در مسیر بومی‌سازی/ بومی‌سازی پودر ریخته‌گری قالب مداوم و تولید کوردوایر برای اولین بار در کشور/ دخالت دولت در صنعت ممنوع

مدیر عامل شرکت کاوش جوش با اشاره به برخی اقدامات شرکت متبوعش در حوزه بومی‌سازی همچون تولید اولین کوردوایر و پودر ریخته‌گری قالب مداوم و بی‌نیاز کردن کشور از واردات آن، تاکید کرد، دولت به هیچ عنوان نباید در صنعت دخالت کند.

مدیر عامل شرکت کاوش جوش با اشاره به برخی اقدامات شرکت متبوعش در حوزه بومی‌سازی همچون تولید اولین کوردوایر و پودر ریخته‌گری قالب مداوم و بی‌نیاز کردن کشور از واردات آن، تاکید کرد، دولت به هیچ عنوان نباید در صنعت دخالت کند.

 

*** دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اکبر هادی‌زاده در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون روند بومی‌سازی در شرکت متبوع خود و برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که چندی پیش برگزار شده بود، اظهار داشت:

این نمایشگاه یک نمایشگاه فوق تخصصی بود چراکه موجب شد مصرف‌کننده‌ها، تأمین‌کننده‌ها و تولید کندگان به خوبی یکدیگر را پیدا کنند؛ ادامه این مسیر برای صنعت فولاد ایران بسیار مفید خواهد بود و به شدت از آن استقبال خواهیم کرد.

 

شرکت کاوش جوش

 

*** شرکت کاوش جوش در مسیر بومی‌سازی

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون اقدامات شرکت کاوه جوش در بومی‌سازی تجهیزات وارداتی، اظهار داشت:

این شرکت در زمینه‌های جوش و صنعت فولاد مشغول به فعالیت است. در بخش صنعت جوش، تولید سیم و پودر و اجرای عملیات جوشکاری برای صنایع لوله‌سازی، سیمان و صادرات پودر جوش و در بخش فولاد نیز در زمینه‌های تأمین کک مصرفی در فولادسازی مشغول به فعالیت است.

آخرین دست آورد این شرکت تولید پودرهای قالب‌های ریخته‌گری مداوم است که در اسفندماه ۹۹ به بهره‌برداری کلی و انبوه خواهد رسید.

تفکر شرکت کاوش جوش از ابتدا بر مبنای بومی‌سازی و تولید داخل بود لذا در همین راستا سیم، پودر و سیم‌های توپری جوشکاری، همچنین غلتک‌های ریخته‌گری مداوم، سیم و ورق‌های ضد سایش را بومی‌سازی کرده‌ایم.

 

*** اولین سازنده کوردوایر در کشور

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت کاوه جوش اولین سازنده کوردوایر در کشور است، گفت:

سال گذشته بیش از هفت هزار تن کوردوایر تولید و به صنعت کشور عرضه کردیم و اکنون نیز بخشی از فعالیت کک را در داخل ایران انجام می‌دهیم و در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوبی در این زمینه ارائه خواهیم کرد.

پودر ریخته‌گری قالب مداوم را نیز بومی‌سازی کردیم که در نتیجه این بومی‌سازی، برای سال آینده به واردات این محصول نیازی نخواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت کاوش جوش با اشاره به اینکه در خصوص بومی‌سازی تصمیم داریم بر روی عمق فعالیت داشته باشیم، گفت:

هدفمان این است که تا می‌توانیم زیرساخت تجهیزات بومی‌سازی شده را قوی‌تر و موفق‌تر کنیم و بتوانیم با کیفیت و قیمت خوب برای آینده صنعت ایران، شرکت مفیدی باشیم.

 

شرکت کاوش جوش

 

*** ضرورت کاهش دخالت‌های دولت در صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت کاوه جوش در پایان با تأکید بر اینکه سیستم‌های دولتی و وزارت خانه‌ها باید نقش اطلاع‌رسانی، حمایتی، آمار دهی، آموزشی و کمک به صنعت را به صورت غیر اجرایی داشته باشند، اظهار داشت:

با هرگونه دخالت مستقیم نهادهای دولتی در صنعت مخالف هستم و معتقدم وزارت خانه‌ها به هیچ وجه نباید وارد کارهای اجرایی صنعت شوند و امیدوارم در حد حمایت باقی بمانند.

اگر این روند ادامه یابد صنعت فولاد که بعد از نفت، گاز و پتروشیمی جایگاه بزرگی در ایران دارد و به عنوان یک صنعت قوی در جهان مطرح می‌شود، موفق خواهد بود، اما اگر دخالت‌های نهادهای دولتی ایجاد شود این صنعت نیز مانند صنعت خودرو عاقبت خوبی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید