کد خبر:159117
پ
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران
مدیر عامل شرکت بی‌نظیران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

موفقیت شرکت بی‌نظیران در بومی‌سازی قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت فولاد/ جلوگیری از واردات محصولات دارای مشابه داخلی

مدیرعامل شرکت بی‌نظیران ضمن تشریح اقدامات شرکت متبوعش در حوزه بومی‌سازی مثل تولید پنل های مسی و تیوب باندل‌های کمپراتور واحد احیا، بر جلوگیری از واردات محصولات دارای مشابه داخلی، تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت بی‌نظیران ضمن تشریح اقدامات شرکت متبوعش در حوزه بومی‌سازی مثل تولید پنل های مسی و تیوب باندل‌های کمپراتور واحد احیا، بر جلوگیری از واردات محصولات دارای مشابه داخلی، تاکید کرد.

 

* گفتگو با مدیرعامل شرکت بی‌نظیران

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در راستای اهمیت روزافزون داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات وارداتی در کشور و دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که چندی پیش برگزارشده بود، خبرنگار این خبرگزاری در گفت‌وگوی اختصاصی با مدیر عامل شرکت بی‌نظیران به بررسی اقدامات شرکت متبوع وی در حوزه بومی‌سازی پرداخته است.

 

شرکت بی‌نظیران

 

*** شرکت بی‌نظیران در مسیر بومی‌سازی

 

میلاد مستقیمی‌نژاد در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه شرکت بی‌نظیران سازنده تجهیزات صنعتی در زمینه کارخانه‌های فولادی، صنعت نفت و پتروشیمی است، اظهار داشت:

این شرکت توانسته است در مدت‌زمان بیست ساله فعالیت موجب اشتغال‌زایی دویست و پنجاه پرسنل شده و نقش کوچکی در اشتغال جوانان کشور داشته باشد.

ما نخستین شرکتی بودیم که توانستیم پنل‌های آب‌گرد bc را در ایران بومی‌سازی کرده و در قسمت پایینی پنل‌های کوره‌های قوس الکتریکی که از جنس فولادی یا کربن استیل است، به منظور انتقال حرارت بیشتر از مس استفاده و تولید کنیم.

پنل‌های مسی از کشور ترکیه و دیگر کشورها وارد می‌شد که شرکت بی‌نظیران توانست برای اولین بار این قطعه را برای گروه ملی صنعت فولاد ایران و شرکت فولاد خراسان بومی‌سازی کند.

در حال حاضر نیز قراردادهای مختلفی در زمینه پنل‌های مسی منعقد کرده‌ایم که کار ساخت آن‌ها در حال انجام است.

تیوب باندل‌های کمپراتور واحد احیا از دیگر قطعات بومی‌سازی شده توسط شرکت بی‌نظیران است که این شرکت ضمن ساخت داخل کردن این قطعه، تعداد سال‌های عمر این قطعه را نیز افزایش داده است.

 

*** دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

 

مستقیمی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود به روند برگزاری دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، اشاره کرد و گفت:

برگزاری دور اول این نمایشگاه نقص‌هایی داشت که خوشبختانه برگزاری دور دوم این نمایشگاه که با نظم بیشتر و حضور پر رنگ‌تر اکثر شرکت‌های فولادسازی توأم بود موجب شد تا گام بلندی در صنعت فولاد کشور برداشته شود.

قراردادها و تفاهم‌نامه‌های خوبی در نمایشگاه منعقد شد و امیدواریم بتوانیم آثار مثبتش را در سال‌های آینده ببینیم.

اما بهتر است برای سال‌های آینده تبلیغات بیشتری انجام گیرد تا شرکت‌های بیشتری بتوانند در این نمایشگاه شرکت کنند و اطلاع‌رسانی از ماه‌های قبل صورت گیرد.

در همین راستا لازم است زمان برگزاری نمایشگاه سال آینده از همین امسال مشخص گردد تا شرکت‌ها بتوانند با قدرت بیشتر شرکت کنند و از هزینه‌هایی که در نمایشگاه می‌کنند بتوانند نتیجه مثبت و مفیدی به دست آورند.

 

شرکت بی‌نظیران

 

*** جلوگیری از واردات محصولات دارای مشابه داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت بی‌نظیران در بخش پایانی گفت و گوی خود با خبرنگار این خبرگزاری، ضمن تأکید بر ضرورت جلوگیری از واردات محصولات دارای مشابه داخلی، اظهار داشت:

هر چه منابع مالی بیشتری در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار داشته باشد با اشتغال‌زایی بیشتر، فضاهای بیشتری برای تولید تخصیص خواهد یافت.

 

انتهای پیام///

منبع
حبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید