کد خبر:159160
پ
نقشه راه معدن
رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم‌نامه با شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

موفقیت سازمان ایمیدرو در اجرای ۳.۵ میلیارد دلار طرح در سال جاری/ اکتشافات به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسید

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو با اشاره به اینکه به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در حوزه معدن و صنایع معدنی هستیم از موفقیت سازمان متبوعش در اجرای ۳.۵ میلیارد دلار طرح در سال جاری و رسیدن اکتشافات به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع خبر داد.

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو با اشاره به اینکه به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در حوزه معدن و صنایع معدنی هستیم از موفقیت سازمان متبوعش در اجرای ۳.۵ میلیارد دلار طرح در سال جاری و رسیدن اکتشافات به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع خبر داد.

 

*** اکتشافات سازمان ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب‌پور در نشست امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام‌خمینی شازند، اظهار داشت:

از دکتر رضا رحمانی برای حمایت از ساخت داخل، بومی‌سازی و حمایت از سازمان ایمیدرو در این راه سخت تشکر و قدردانی دارم، سازمان ایمیدرو سند توسعه بخش معدن را فراتر از توجه به کانی‌های فلزی مانند مس و آلومینیوم و آهن دارد و رویکرد بزرگتری از جمله اکتشاف را در پیش گرفته است.

وی در این خصوص اضافه کرد: از اول تاسیس سازمان ایمیدرو تا سال ۹۷ حدود ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف بوده است اما اکنون این رقم به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف رسیده است.

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو ادامه داد: ۱۳ شرکت خصوصی در این اکتشافات سهیم بوده و حدود بالای ۵۰ هزار‌کیلومتر مربع اکتشاف در اختیار آنها قرار گرفته است.

 

*** تحقق ۵۸ درصد از نقشه راه معدن کشور

 

غریب‌پور گفت: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی را در دستور کار داریم و در سیل اخیر به مناطق سیل‌زده کمک شد.

وی با بیان اینکه ۵۸ درصد از نقشه راه معدن تا به امروز محقق شده است، گفت:

جهت ما در سازمان ایمیدرو بر توسعه بخش معدن و صنایع معدنی توسط بخش خصوصی است و بیش از یک‌میلیارد دلار در مس و مبارکه افزایش سرمایه داریم.

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو، با تاکید بر اینکه به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم، افزود: برنامه توسعه بنگاه‌های سازمان ایمیدرو پشتوانه امضای تفاهم‌نامه با شرکت پالایش و پخش است.

غریب‌پور همچنین یادآوری کرد: در نشستی که با وزیر داشتیم قرار شد روی موضوعاتی مانند کک سکزنی و الکترود گرافیتی کار کنیم، هر دو پروژه را واگذار کردیم، فولاد خوزستان کار کک‌سازی و فولاد مبارکه الکترود‌سازی را برداشت و شروع کرد.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال الکترود‌سازی اردکان وارد مدار تولید می‌شود، گفت: سازمان ایمیدرو، امسال ۳.۵ میلیارد دلار طرح را به انجام رسانده است.

 

*** ظرفیت تولید کک سوزنی و کک‌اسفنجی

 

رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو  در پایان، پیرامون این تفاهم‌نامه نیز، اظهار داشت: 

ظرفیت تولید کک‌سوزنی در راستای این تفاهم‌نامه ۳۰ هزار تن و ظرفیت کک‌اسفنجی در این تفاهم‌نامه ۳۰۰ هزار تن است.

 

*** امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نشست امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی شازند میان سازمان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با حضور وزرای نفت و صمت برگزار شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید