کد خبر:159240
پ
اموال دولت
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:

فروش ۲۰ هزار میلیارد تومان اموال دولت به مردم

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از فروش ۲۰ هزار میلیارد تومان اموال دولت به مردم خبر داد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از فروش ۲۰ هزار میلیارد تومان اموال دولت به مردم خبر داد.

 

*** فروش ۲۰ هزار میلیارد تومان اموال دولت به مردم 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاپور محمدی در خصوص نظر برخی کارشناسان در مورد آنکه فروش اموال دولتی در قالب صندوق‌های قابل معامله در بورس خصوصی‌سازی محسوب نمی‌شود، اظهار داشت:

این مسئله شاید بیشتر مردمی‌سازی باشد چرا که این نوع از سهام به بخش یا شخص خاصی فروخته نمی‌شود و عموم مردم و هرکس با کد ملی خود می‌تواند سهام مشخصی را با تخفیف خریداری کند.

رئیس سازمان بورس افزود: این کار دو مزیت دارد که اولین مزیت آن این است که همه مردم می‌توانند در این روند شرکت کنند و در نتیجه یک نوع مردمی‌سازی صورت می‌گیرد. دوم فروش سهام‌ها با تخفیف است که باعث می شود اگر بازار دچار نوسان شود مردم ضرر نکنند.

 

*** فروش سهام اموال دولت در قالب صندوق‌های قابل معامله در بورس

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان، اظهار داشت:

با بیان اینکه  این دو مسئله باعث می‌شود فروش سهام اموال دولت در قالب صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) سیاست بهتری باشد، ادامه داد:

این بدین معنا نیست که دولت نمی‌تواند این اموال را به شیوه قبلی به فروش برساند اما این یک سیاست مکملی است در کنار دیگر سیاست‌های دولت که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، اخیرا وزیر اقتصاد در نشست بررسی راهکارهای مولدسازی اموال دولتی اعلام کرده بود پیشنهاد مولد سازی ۵۰ هزار میلیارد تومانی ذکر شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ از طریق بورس اوراق بهادار و یا با قیمت گذاری کارشناسان رسمی دادگستری و در نهایت افراز املاک صورت خواهد گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید