خبرنگار :
پ
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

دو اقدام ویژه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت برای نظارت بر واحدهای صنفی + فیلم

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت دو اقدام ویژه این مرکز برای نظارت و جلوگیری از تخلفات احتمالی واحدهای صنفی را تشریح کرد.

 

*** دو اقدام ویژه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی رهبری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون اقدامات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در نظارت بر واحدهای صنفی با بیان اینکه ما در دو اقدام به طور ویژه در این حوزه عمل کرده‌ایم، اظهار داشت:

تشکیل سامانه‌ای تحت عنوان سامانه ۱۲۴٫ir که سامانه سازمان حمایت است اولین اقدام این مرکز در این خصوص است؛ این سامانه امکان ثبت شکایت به ویژه شکایت مربوط به گران‌فروشی را فراهم می‌کند.

دسترسی به این سامانه آسان است و مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن آپ و گزینه ۱۲۴ قیمت مصوب و میانگین قیمت کالاهای مختلف را ملاحظه کنند.

 

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

 

*** سامانه ثبت شکایت و استعلام قیمت

 

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در ادامه افزود:

در این سامانه امکان ثبت شکایت نیز وجود دارد و مصرف‌کنندگانی که از گران‌فروشی واحد صنفی شکایت دارند می‌توانند مشخصات واحد صنفی متخلف را در این سامانه ارائه دهند.

این شکایت بسته به موقعیت واحد صنفی، در کارتابل بازرسان آن استان قرار می‌گیرد و بعد از بازرسی، پاسخ ثبت می‌شود و مصرف‌کنندگان می‌توانند با کد رهگیری که از سامانه دریافت می‌کنند وضعیت شکایت را بررسی و نسبت به نتیجه حاصله مطلع و نظر دهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

می‌توان گفت ایجاد سامانه ثبت شکایت و استعلام قیمت و نظارتی که در این سامانه صورت می‌گیرد اولین اقدام ما در این خصوص است.

 

*** ایجاد پنل نظارتی ویژه سازمان حمایت در سامانه نماد اعتماد الکترونیک

 

رهبری در ادامه گفت:

این مرکز علاوه بر ایجاد سامانه ثبت شکایت و استعلام قیمت، یک پنل نظارتی ویژه سازمان حمایت را نیز در سامانه نماد اعتماد الکترونیک، ایجاد کرده است و تمام کسب‌وکارهایی که نماد حمایت دارند در این پنل مشخصات خود را در اختیار سازمان قرار خواهند داد و بازرسان سازمان حمایت نیز می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت‌ها برای بررسی تخلفات اقدام کنند.

لازم به توضیح است که کسب‌وکارهایی که دارای شکایت بیشتری باشند در این پنل نظارتی در رده‌های بالاتر نمایش داده خواهند شد تا بازرسان سازمان حمایت بتوانند با اولویت این کسب‌وکارها نسبت به بازرسی اقدام کنند.

 

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

اقدامات تکمیلی دیگری نیز در پایشگر هوشمند ما قرار دارد که از این اقدامات در آینده‌ای نزدیک برای ارتقای کیفیت نظارت بر تخلفات واحدهای صنفی استفاده خواهد شد.

 

در پایان می‌توانید فیلم این مصاحبه را مشاهده نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید