کد خبر:159147
پ
محصولات پتروشیمی
وزیر نفت:

تولید محصولات پتروشیمی به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید/لزوم خرید تضمینی محصولات در صنعت نفت

وزیر نفت با تاکید بر لزوم خرید تضمینی محصولات در صنعت نفت بیان کرد که تولید محصولات پتروشیمی به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

وزیر نفت با تاکید بر لزوم خرید تضمینی محصولات در صنعت نفت بیان کرد که تولید محصولات پتروشیمی به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

 

*** لزوم خرید تضمینی محصولات در صنعت نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیژن زنگنه در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید کُک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه بندرعباس و امام خمینی شازند بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اظهار داشت:

تولید کک اسفنجی و سوزنی با همکاری مسوولان در وزارت صمت، ایمیدرو و شرکت پخش و پالایش خوشبختانه به سرعت اجرایی شد معمولا در کشور وقتی قرار است کار بین چند دستگاه انجام شود به ویژه اگر قرار باشد یک سمت پول پرداخت کند به کندی پیش می‌رود اما این مهم در کمتر از ۲ ماه به طور جدی پیگیری شد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۲ بحث کک نفتی مطرح بود گفت:

یکی از برنامه‌های ما ارتقای کیفیت محصولات است که محصولات سنگین به سمت تولید محصولات سبک پیش برود از این رو تولید کک از نفت کوره در دستور کار قرار گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد: هرچه زودتر این قرارداد به مرحله EPC وارد شود و به دست پیمانکاران برسد.

 

*** تولید محصولات پتروشیمی به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید

 

زنگنه با بیان اینکه در حال حاضر ۵/۵ میلیارد دلار از صنایع بالادستی پتروشیمی به صنایع پایین دستی تزریق شود گفت:

هنوز این ظرفیت این بخش باید افزایش یابد زیرا تا چند سال آینده میزان تولید پتروشیمی از ۱۷ میلیارد دلار به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

زنگنه از آغاز فرآیند ارزیابی و صدور مجوز برای پتروپالایشگاه‌ها خبرداد و گفت:‌ تا اردیبهشت ماه سال آینده ارزیابی این مجوزها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید علاوه بر حوزه کشاورزی در حوزه صنعت نفت نیز خرید تضمینی محصولات صورت بگیرد افزود: باید سازگاری طراحی شود که کالاهایی که تولید می‌شود و از لحاظ کیفیت و میزان درخواست بازار به حد و نصابی رسیده است در صورت عدم خریداری شدن توسط دولت خرید تضمینی صورت گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نفت با اشاره به تاسیس صندوق پژوهش‌های نوآوری نفت، اظهار داشت: این صندوق در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۱۵ روز آینده فعال خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید