کد خبر:159347
پ
آزادراه تهران – شمال
وزیر راه و شهرسازی خبر داد

افتتاح آزادراه تهران – شمال با حضور رئیس‌جمهوری در روزهای آینده/ تا سال ۹۹ حداقل۳۵۰۰ کیلومتر به راه‌های روستایی اضافه خواهد شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح آزادراه تهران – شمال با حضور رئیس‌جمهور در روزهای آینده از اضافه‌شدن حداقل۳۵۰۰ کیلومتر به راه‌های روستایی تا سال ۹۹ خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح آزادراه تهران – شمال با حضور رئیس‌جمهور در روزهای آینده از اضافه‌شدن حداقل۳۵۰۰ کیلومتر به راه‌های روستایی تا سال ۹۹ خبر داد.

   

*** سردار سلیمانی یکی از نمادهای اقتدار جمهوری اسلامی است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اعلام  این مطلب، اظهار داشت:

بدون شک تلاوت انقلاب، دستاوردها و پیشرفت‌های این کشور مرهون مادرانی است که فرزندان با ارزش و افتخارآفرینی را به جامعه تقدیم کردند.

وی ادامه داد: اثربخشی این نقش جاودانه آن‌ها فرزندان برومندی است که تازه‌ترین آن که جاودانه و آسمانی شد، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، شهیدی که اسوه اخلاق، فداکاری و اقتدار بود که سراسر کشور و منطقه قدردان این بزرگوار بودند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بیان داشت:

سردار سلیمانی یکی از نمادهای اقتدار جمهوری اسلامی است که با حمایت الهی توانست در این عصر حاضر با سرپنجه تدبیر نقشه‌های پیچیده و چند لایه استکبار جهانی را با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری نقش برآب کند.

وی ادامه داد: این اقدامات و این دستاورد برای اقتدار کشور ما سرمایه کمی به حساب نمی‌آید. مهمترین نقشه‌ای که آمریکایی‌ها برای منطقه و کشور ما در سر دارند، کوچک کردن ایران بزرگ است و این اندازه برای آن‌ها غیرقابل تحمل است. 

 

*** سلطه‌پذیری در فرهنگ ایران جایی ندارد

 

اسلامی با بیان اینکه سلطه‌پذیری در فرهنگ ایران جایی ندارد و این عزت و سربلندی را امروز باید قدردان باشیم، گفت:

درست است که مسائل، موانع، مشکلات و نارسایی‌هایی داریم اما نباید موجبات کفر نعمت پدید آید. اگر قرار بود تحت فرمان و سلطه آمریکا باشیم ضرورتی به انقلاب نداشتیم. بعد از انقلاب باید تا آخر بایستیم که راه عزت و سربلندی ایران‌مان همین ایستادگی است.

اگر مروری بر دستاوردهای انقلاب داشته باشیم موارد زیادی وجود دارد. در جشن انقلاب باید قدردان این دستاوردها باشیم که اگر این‌طور نباشد در حق‌ خودمان کوتاهی کرده‌ایم.

وی افزود: نقشه آمریکا برای خاورمیانه بزرگ تمام شده و اختتامیه آن به شهادت رساندن ناجوانمردانه سردار سلیمانی بود که رسما مسئولیت آن را پذیرفتند. بعد از آن معامله بزرگ قرن را شروع کردند که یک نقشه افتضاح‌تر و شکست خورده‌تر از خاورمیانه بزرگ است.

در خاورمیانه بزرگ طرح این بود که از کنار اسرائل کشورها را تجزیه کنند. این نقشه شامل لبنان،‌سوریه، عراق و ایران بود که با تبدیل به کشورهای کوچک توسط عناصر دست‌نشانده آمریکایی اداره و بدون مزاحمت کاملا فرمان‌پذیر باشند.

 

*** دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستاوردهای این وزارتخانه، گفت:

در همین شرایط و در همین سال در وزارت راه و شهرسازی با توجه به همه محدودیت‌هایی که از نظر بودجه وجود دارد، در هر استانی که سفر داشته باشید، پروژه‌های این وزارتخانه به صورت کامل فعال ادامه دارد. از ابتدای سال تا به حال و تا آخر سال حدود ۷۲۴ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه کردیم. این شامل لطف خداوند و همه همکاران و مشاوران و پیمانکاران است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال حدود ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی احداث، تکمیل، و افتتاح کردیم و تا پایان سال اگر فصل اجازه دهد همین میزان کار انجام می‌شود. در همین نهضت تا سال ۹۹ حداقل ۳۵۰۰ کیلومتر به راه‌های روستایی اضافه خواهد شد.

 

*** افتتاح آزادراه تهران – شمال با حضور رئیس‌جمهور

 

اسلامی به اشاره به افتتاح آزادراه تهران – شمال در روزهای آینده، گفت:

پروژه آزادراهی تهران – شمال که یکی از افتخارات مهندسی کشور است و ارزش مالی آن ۱۰ هزار میلیارد تومان است، تا روزهای آینده با حضور  رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد و همچنین ادامه اتوبان همت که یکی دیگر از پروژه‌های تاثیرگذار با عیار بالا در زندگی مردم است، به افتتاح می‌رسد.

وی افزود: کنارگذر جنوبی تهران که ۱۶۰ کیلومتر است و یکی از آزادراه‌هایی است که روی ترافیک چند استان از جمله تهران تاثیر دارد، تا پایان دولت به بهره‌برداری خواهد رسید. این آزادراه از آبیک تا چرمشهر با اتصال به چند اتوبان شمالی و جنوبی روی آمد و شد و ترافیک تهران و البرز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

این قطعه در کنار آزادراه تهران – شمال حدود ۶۵ کیلومتر راه شمال را کوتاه‌تر می‌کند و به طور معدل ۱۰ لیتر صرفه‌جویی در مصرف بنزین را به دنبال خواهد داشت که در سال ۸۶ میلیون لیتر بنزین است.

 

*** توسعه راه‌آهن در دولت تدبیر و امید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به توسعه راه‌آهن در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت:

بیست و سومین استانی که بناست به راه آهن متصل شود، استان اردبیل بود که ریل گذاری آن را هفته پیش شروع کردیم. تا پایان دولت، هزار کیلومتر به ۱۴هزار کیلومتر خط ریل کشور اضافه می شود.

در بحث پروژه های مسکن چند روز قبل ۱۰هزار واحد را در پردیس تحویل دادیم که از چند سال قبل مردم منتظر تحویل این واحدها بودند. از جمله پروژه‌های مسکنی که در برنامه قرار گرفت که به یک برنامه و جریان عظیم تبدیل شد که مردم صاحبخانه شوند.

امیر رجبی/۲۵۹۵۸۰۱

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید