کد خبر:158903
پ
ون گازسوز
مدیرعامل ایران خودرو:

تولید خودرو سواری در ایران خودرو دو برابر شد/ عرضه نخستین ون گازسوز تولید داخل

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به دو برابر شدن تولید خودرو سواری در این شرکت از عرضه نخستین ون گازسوز تولید داخل خبر داد.

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به دو برابر شدن تولید خودرو سواری در این شرکت از عرضه نخستین ون گازسوز تولید داخل خبر داد.

 

*** عرضه نخستین ون گازسوز تولید داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در مراسم تحویل خودروهای آتش‌نشانی به وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت:

محور اصلی تولید، ساخت داخل محصولات است و تولید خودروی آتش‌نشانی که امروز به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری تحویل می‌شود با ۲۵ درصد ساخت داخل آغاز شده و به ۳۵ درصد رسیده و در تولیدات بعدی افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل ایران خودرو خاطرنشان کرد: تا پایان سال دو دستگاه و تا اواسط سال آینده نیز ۱۲ دستگاه خودروی آتش‌نشانی به کاربران عرضه خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: محصول ون «وانا» با بهره‌مندی از موتور ملی پایه گازسوز، نخستین ون گازسوزی است که با توان مهندسان کشور طراحی شده و به زودی عرضه خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در پایان، خواستار ارائه مشخصات فنی محصولات مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و تامین توسط منابع داخلی شد و اظهار کرد: این موضوع علاوه بر حفظ اشتغال، صرفه‌جویی ارزی بالایی نصیب اقتصاد کشور خواهد کرد.

 

*** آیین تحویل ۱۲ خودروی آتش‌نشانی ایرانی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران

 

آیین تحویل ۱۲ خودروی آتش‌نشانی ایرانی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

این خودروها از نوع شاسی FM ۴۶۰ و تولید شرکت ایران خودرو دیزل هستند و پس از برگزاری مناقصه با تجهیزات ایرانی به امکانات آتش‌نشانی ویژه فرودگاه‌ها تجهیز شده‌اند.

هزینه ساخت و تولید خودرو آتش‌نشانی فوماتیک فرودگاهی نسبت به نمونه خارجی آن ۵۰ درصد کاهش داشته است.

طراحی و بومی‌سازی تکنولوژی ساخت ساز تمام آلومینیومی، طراحی و بومی‌سازی سیستم الکترونیک عملیات اطفا ء حریق، راهبری و عملیات اطفاء به صورت الکترونیکی از داخل کابین از مهم‌ترین امتیازات خودرو آتش‌نشان ایران خودرو دیزل است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از مشخصات فنی خودروی آتش‌نشان فوماتیک فرودگاهی می‌توان به مخزن آب به ظرفیت ۱۱ هزار لیتر، مخزن فوم با ظرفیت هزار لیتر، مانیتور سقفی با قابلیت پرتاب آب به طول ۹۰ مترو پودر خشک به طول ۵۰ متر اشاره کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید