کد خبر:158880
پ
وام خودروسازان
نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:

پرداخت‌نشدن وام خودروسازان در موعد مقرر/افزایش روزافزون بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان

نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به پرداخت‌نشدن وام خودروسازان در موعد مقرر از افزایش روزافزون بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان خبر داد.

نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به پرداخت‌نشدن وام خودروسازان در موعد مقرر از افزایش روزافزون بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان خبر داد.

 

*** پرداخت‌نشدن وام خودروسازان در موعد مقرر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیرحسین جلالی درباره وام ۵۰۰۰میلیارد تومانی که طبق مصوبه شورای پول و اعتبار قرار بود به خودروسازان در نیمه دوم بهمن ۹۸ پرداخت شود، اظهار کرد:

این وام هنوز پرداخت نشده و در این راستا انجمن صنایع همگن‌سازان به استاندار تهران نیز نامه پیگیری فرستاده ولی فعلا جوابی دریافت نکرده‌ایم.

وی درباره علت تاخیر پرداخت این تسهیلات توضیح داد: به نظر می‌رسد بانک‌های عامل به خاطر صورت‌های مالی خودروسازان و همچنین بدهی بانکی آن‌ها، مایل به پرداخت تسهیلات نیستند.

 

*** افزایش روزافزون بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان

 

جلالی با تاکید بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف پرداخت این وام تصریح کرد:

با توجه به افزایش تولید خودرو، مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان و نیز بدهی صنعت قطعه به شبکه تامین خودش روز به روز در حال افزایش است؛ بر این اساس طبق آخرین برآورد ما بدهی خودروسازان به صنعت قطعه به بیش از ۲۳هزار میلیارد تومان رسیده که حدود ۷۰درصد این مبلغ بدهی ما به تامین کنندگان خودمان است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در پایان، اظهار داشت:

با توجه به شرایط نامناسب بانکی، ما امکان خرید اعتباری نداریم، از طرفی بسیاری از خریدهای ما به صورت نقدی و پیش پرداختی انجام می‌شود؛ بنابراین با توجه به شرایط فعلی و کمبود نقدینگی دو صنعت، تاخیر در پرداخت این تسهیلات نتیجه خوبی به همراه ندارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید