کد خبر:158338
پ
دهه فجر ۹۸
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی، معدنی و عمرانی در دهه فجر ۹۸

در ایام‌الله دهه فجر ۹۸ ، ۴۳۹ طرح صنعتی و معدنی با اشتغال‌زایی حدود ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

در ایام‌الله دهه فجر ۹۸ ، ۴۳۹ طرح صنعتی و معدنی با اشتغال‌زایی حدود ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

*** بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی، معدنی و عمرانی در دهه فجر ۹۸ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سال رونق تولید و هم‌زمان با فرا رسیدن چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی، طرح‌های صنعتی و معدنی مختلفی در کشور آماده بهره‌برداری است.

این طرح‌ها که عموماً موجب افزایش اشتغال در کشور خواهند شد، در مناطق کم‌برخوردار کشور به بهره‌برداری خواهند رسید تا ضمن اعتلای صنعت این مرز و بوم موجب رونق در تولید محصولات صنعتی و معدنی و همچنین بی‌نیازی کشور از خارج از مرزها شوند.

در ادامه این گزارش، میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برخی این طرح‌ها ارائه خواهد شد.

 

*** افتتاح ۴۳۹ طرح صنعتی و معدنی در دهه فجر

 

سعید زرندی با بیان اینکه در ایام‌الله دهه فجر امسال ۴۳۹ طرح صنعتی و معدنی در سراسر کشور افتتاح خواهد شد، اظهار داشت:

مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد و با راه‌اندازی این واحدهای صنعتی و معدنی برای حدود ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

معاون طرح و برنامه با بیان اینکه در دهه فجر امسال، عملیات اجرایی ۱۰ طرح بزرگ آغاز می‌شود، گفت: 

برای اجرای طرح‌ها در مجموع سرمایه‌گذاری حدود ۸۵۰۰ میلیارد تومان نیاز خواهد بود و با تکمیل این طرح‌ها اشتغال‌زایی حدود ۲ هزار نفر در بخش صنعت و معدن ایجاد خواهد شد.

از میان طرح‌های آماده افتتاح ۷۴ طرح بزرگ و اصلی بخش صنعت و معدن انتخاب شده که با حضور مقامات عالی کشور، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و معاونین وزارتخانه مراسم بهره‌برداری آن انجام خواهد شد.

 

*** افتتاح ۲ پروژه صنعتی همزمان با چهارمین روز از دهه فجر انقلاب در شهرستان فیروز کوه

 

۲ پروژه صنعتی در شهرستان فیروزکوه همزمان با چهارمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افتتاح شد.
در آیین افتتاح این پروژه‌ها محسنی بندپی «استاندار تهران» و یداله صادقی «رئیس سازمان صمت استان تهران» و جمعی از مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده برای این پروژه‌ها ۴۸ میلیارد تومان است که با افتتاح آن‌ها برای ۲۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

این پروژه‌ها در حوزه صنایع غذایی و سلولزی و قطعات خودرو هستند.

 

*** تکمیل و افتتاح ۲۰ طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری

 

رئیس سازمان صمت استان چهارمحال بختیاری با بیان اینکه، برای احداث و تکمیل این تعداد طرح ۱۶۶ میلیارد و ۳۶ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، گفت:

 با بهره‌برداری از این تعداد طرح زمینه اشتغال ۱۲۹ نفر فراهم می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این خصوص گفت:

هم‌زمان با دهه فجر امسال، دو هزار و ۸۸۰ شغل در استان ایجاد می‌شود.

مجید نظری افزود: از این تعداد ۲۳ شغل در حوزه فرهنگی، ۳۲ شغل در حوزه گردشگری، ۱۸۱ شغل در حوزه صنعتی، ۹ شغل در حوزه زیرساخت، ۹ شغل در حوزه فضای اداری، ۱۷۷ شغل در حوزه کشاورزی، دو هزار ۳۸۹ شغل در حوزه دام‌پروری، ۴۹ شغل در حوزه بهداشتی و ۱۲ شغل در حوزه خدماتی هستند. 

افتتاح یک هزار و ۲۲ واحد مسکونی از محل طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی با اعتبار ۲۶۴ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال در استان و افتتاح ۹۰ مسکن مهر بروجن با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح‌های دهه فجر امسال است.

همچنین در دهه فجر امسال، ۴۶ طرح در استان کلنگ زنی می‌شود.

 

*** آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۹ پروژه عمرانی و ۲ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب غربی استان کرمان

 

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ۹ پروژه عمرانی و ۲ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب غربی استان کرمان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

در دومین روز سفر مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مناطق جنوب و جنوب غربی استان کرمان عملیات اجرایی پروژه زیرسازی و آسفالت بخشی از معابر نواحی صنعتی زیدآباد و پاریز به مساحت ۴۰ هزار مترمربع با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان و شهرداری پاریز آغاز شد.

همچنین با حضور محسن صالحی‌نیا، واحد صنعتی مسباره سازان جنوب، تولیدکننده مس بلیستر از ضایعات و سرباره‌های سرد و نسوز معادن مس با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارت تسهیلات بانکی و شهرداری پاریز و ایجاد اشتغال برای ۶۰ نفر در ناحیه صنعتی زیدآباد به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه قادر است در ماه از یک هزار و ۵۰۰ تن مواد معدنی، ۲۵۰ تن مس با عیار ۹۸ درصد تولید کند.

 

*** بهره‌برداری از واحد صنعتی مات و بلیستر مس پاریز

 

بهره‌برداری از واحد صنعتی مات و بلیستر مس پاریز با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۴۰ نفر، از دیگر طرح‌های صنعتی بود که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ناحیه صنعتی پاریز آغاز شد.

صالحی‌نیا همچنین با حضور در شهرک صنعتی شماره ۱ سیرجان، پروژه روشنایی معابر به طول ۶ کیلومتر و ۲۳۰ عدد چراغ LED با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان را افتتاح کرد.

بهره‌برداری از پروژه F.T.T.H تأمین نیاز مخابراتی واحدهای تولیدی بر پایه فیبر نوری با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و پروژه روشنایی معابر به طول ۳ کیلومتر و ۱۵۰ عدد چراغ با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و عملیات اجرایی پروژه اجرای کانال هدایت آب‌های سطحی و سیلاب به طول ۲ کیلومتر و دبی ۵ مترمکعب با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان، از دیگر پروژه‌های عمرانی بود که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی شماره ۲ سیرجان آغاز شد.

همچنین در ادامه حضور صالحی‌نیا در شهرک صنعتی شماره ۲ سیرجان، طرح صنعتی کامکان با ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه داخلی و ۱ میلیون دلار سرمایه خارجی و پیش‌بینی اشتغال برای ۸۰ نفر کلنگ زنی شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با حضور در شهرک صنعتی بردسیر، پروژه شبکه ۲۰ کیلوولت و روشنایی معابر با اعتبار ۷ میلیارد ریال و پروژه زیرسازی و آسفالت بخشی از معابر به مساحت ۱۵ هزار مترمربع با اعتبار ۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان را نیز افتتاح کرد.

کلنگ محل استقرار اصناف در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در شهرک صنعتی بردسیر نیز در جریان این سفر به زمین زده شد تا پس از آماده‌سازی، برای واگذاری در اختیار اتاق اصناف شهرستان بردسیر قرار گیرد.

 

*** بهره‌برداری از ۱۰ طرح صنعتی و معدنی استان سمنان در دهه فجر ۹۸

 

رئیس سازمان صمت استان سمنان در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر اعلام کرد: این ۱۰ طرح صنعتی و معدنی هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر با حضور مسئولان کشوری و استانی در سطح استان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

بهروز اسودی با اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده در این واحدها، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این واحدها برای حدود ۹۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح شرکت درین ریس سمنان در دهه فجر امسال خبر داد گفت:

این کارخانه با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد ریال، در تولید و ریسندگی نخ پنبه فعالیت دارد که با راه‌اندازی این طرح زمینه اشتغال ۳۵۰ نفر ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کویرجین سمنان با ظرفیت تولید انواع پارچه جین و پنبه نیز به یمن برکت دهه فجر با سرمایه‌گذاری حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال که زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر را فراهم کرده است افتتاح می‌شود.

 

*** افتتاح شرکت نورد و مقاطع فولادی شرق پایتخت در شهرستان گرمسار

 

اسودی از افتتاح شرکت نورد و مقاطع فولادی شرق پایتخت در شهرستان گرمسار خبر داد و تصریح کرد:

این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری حدود ۴۵۰ میلیارد ریال در زمینه تولید میلگرد آج دار یا شاخه‌ای از جنس فولاد ساده کربنی فعالیت دارد که با راه‌اندازی این واحد زمینه اشتغال حدود ۷۰ نفر فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت فرآوری معدنی پرشیا اروپا از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر ۹۸ می‌باشد که با مشارکت خارجی و با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال ظرفیت تولید کاتد مس را دارد و برای ۷۰ نفر فرصت شغلی جدید ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت:

بهره‌برداری از واحد تولیدی آریا کنف برد تولیدکننده قطعات گچی ساختمانی در سمنان، تولیدی بلوری تولیدکننده پودر زئولیت در سمنان، واحد تولیدی کارتن شاهرود تولیدکننده ورق کارتن چندلایه، شرکت دیبا بافت اطلس گرمسار تولیدکننده انواع کیسه پروپیلن، شرکت تولیدی معدنی صنایع صبا گچ در سرخه تولیدکننده گچ ساختمانی بسته‌بندی‌شده و شرکت الماس سازه‌گستر تولیدکننده ملات خشک از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر می‌باشد که برای راه‌اندازی این طرح‌ها در حدود ۵۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و ۱۶۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

 

*** افتتاح ۵ طرح صنعتی در دهه فجر ۹۸ در رشت

 

رئیس سازمان صمت استان گیلان ضمن تبریک آغاز دهه مبارک فجر اعلام کرد: در نخستین روز از دهه مبارک فجر و با حضور استاندار گیلان، سه پروژه تولیدی در شهرک صنعتی سفیدرود و دو طرح نیز در شهر صنعتی رشت به بهره‌برداری رسید.

فرهاد دلق‌پوش در مجموع با بهره‌برداری از این طرح‌ها شامل کارخانه خوراک طیور، واحد مونتاژ تراکتور، واحد تولید بتن آماده، واحد تولید محصولات بهداشتی و پاک‌کننده و نیز واحد تولید انواع پارچه برای ۲۱۳ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است که برای اجرای این پروژه‌ها افزون بر ۴۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران، وی ادامه داد: به طور کلی ۲۷ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از هزار و ۳۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۷۵۴ نفر در سطح کل استان گیلان هم‌زمان با این ایام فرخنده به بهره‌برداری خواهند رسید.

دلق‌پوش از افتتاح شرکت تراکتورسازان کاسپین به‌عنوان اولین تولید و مونتاژ کننده ماشین‌آلات مکانیزاسیون کشاورزی در گیلان یاد کرد و گفت: با توجه به ثقل کشاورزی در استان، تولید این محصولات کمک شایانی به صنایع تبدیلی و رشد تولیدات کشاورزی در گیلان خواهد نمود.

وی همچنین تولید انواع خمیردندان و شامپو برای نخستین بار در گیلان را، نشان از روند توسعه و تنوع محصولات صنعتی دانست و اذعان کرد: هدف‌گذاری مجوزهای صنعتی با راهبرد بومی‌سازی و دانش‌محور نمودن واحدها در گیلان انجام شده است و انشاا… در آینده صنایع متناسب با اقلیم استان افزایش خواهد یافت.

 

*** افتتاح کارخانه تولید خمیردندان و شامپو برای نخستین بار در گیلان

 

فرهاد دلق‌پوش در حاشیه افتتاح کارخانه تولید خمیردندان و شامپو افزود: هم‌زمان با دهه مبارک فجر، تعداد ۲۷ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۳۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۷۵۴ نفر در سطح کل استان گیلان به تدریج در این ایام به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه محصولات آرایشی و بهداشتی فرآیند ویژه‌ای در پروسه تولید دارند، گفت: این اولین بار است که کارخانه تولید خمیردندان با فرمولاسیون دانش‌بنیان در استان گیلان به بهره‌برداری می‌رسد و در فاز اول آن تولید انواع شامپوهای خانواده نیز در مدار تولید قرار دارد.

وی از اشتغال بیش از ۲۰ نفر به صورت مستقیم علیرغم وجود ماشین‌آلات مدرن در این واحد خبر داد و افزود: برخی از صنایع به صورت ذاتی به لحاظ به به‌کارگیری تکنولوژی‌های مدرن و انجام امور توسط سیستم مکانیزه، از اشتغال بالایی برخوردار نیستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان  در پایان خاطرنشان کرد: فاز دوم تولیدات این شرکت در زمینه انواع شوینده‌های بهداشتی و کرم‌های آرایشی خواهد بود که می‌تواند ظرفیت تولید را از ۳۰ هزار تن فعلی به ۵۰ هزار تن برساند.

 

*** بهره‌برداری از ۱۱ طرح صنعتی و معدنی لرستان به مناسبت دهه مبارک فجر

 

رئیس استان صمت استان لرستان از آغاز بهره‌برداری از ۱۱ طرح صنعتی و معدنی با اعتباری به مبلغ ۴۹ میلیارد تومان در استان خبر داد و اظهار داشت:

در این ایام ۱۱ طرح مرتبط با سازمان صمت، بهره‌برداری که پنج طرح با اشتغال ۱۲۹ نفر در خرم‌آباد، چهار واحد در بروجرد با اشتغال‌زایی ۱۱۷ نفر، و ۲ واحد در دورود با ۵۲ فرصت شغلی بهره‌برداری می‌شود.

محمدرضا صفی خانی مجموع سرمایه‌گذاری طرح‌های قابل افتتاح و آماده اجرای لرستان در ایام دهه فجر را ۴۹ میلیارد و ۱۲۶ میلیون تومان برشمرد و ادامه داد: در این راستا یک هزار و ۲۹۸ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان طرح‌های قابل افتتاح در حوزه ریخته‌گری. مس و آلیاژهای آن، تولید فرش لری، کیسه بدون بافت پلاستیکی، خوراک آبزیان، شربت و شکلات، کاشی و سرامیک، پوشاک زنانه و مردانه، چیپس و کلوچه هستند.

 

*** افتتاح ۲۸ طرح صنعتی و معدنی استان سیستان و بلوچستان در ایام دهه فجر ۹۸

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه مبارک فجر و بر اساس برنامه‌ریزی صورت پذیرفته ۲۸ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۹۲۰ میلیارد ریال در استان به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت:  با بهره‌برداری از این طرح‌ها بالغ بر ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

محمود رضا رحمتیان خاطرنشان کرد: برش انواع سنگ- فرآوری منیزیت، دانه‌بندی منیزیت، منگنز، پلاسر آهن، استخراج سنگ، شن، ماسه و خاک رس، انواع ساخت فرآورده‌های نفتی تصفیه شده، ساخت سایر محصولات چوبی، ساخت سایر محصولات کانی غیرفلزی، ساخت قطعات و ملحقات وسایل نقلیه موتوری، ساخت محصولات سفالی و سرامیکی، مواد شیمیایی اساسی به جز انواع کود و ترکیبات ازت، ساخت کالاهای بتونی و سیمانی، ساخت انواع محصولات پلاستیکی- ساخت سایر محصولات فلزی از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان اعلام داشت: این طرح‌ها در شهرستان‌های زاهدان، ایرانشهر، سراوان، خاش، کنارک، نیکشهر، هامون، نیمروز، دلگان و میرجاوه به بهره‌برداری خواهند رسید.

 

*** افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی استان کرمانشاه در دهه فجر

 

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ۳۴ پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۳۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۵۸۵ نفر در استان کرمانشاه افتتاح می‌شود، اظهار داشت:

 ۳۴ پروژه صنعتی در ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید که بزرگ‌ترین پروژه آن طرح بیوایمپلنت است که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است و از ۱۶ بهمن امسال و آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

به فضل پروردگار در ایام‌الله دهه فجر این تعداد پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۳۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۵۸۵ نفر به بهره‌برداری خواهد رسید.

محسن دارابی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که اعتبارات خوبی از محل منابع مختلف برای واحدهای تولیدی استان اختصاص یافته افزود:

میزان ۷۶۰ میلیارد تومان منابع مالی مختلف جمله کمک‌های فنی و اعتباری، بند الف تبصره ۱۸، تسهیلات زلزله و منابع اشتغال روستایی به منظور تأمین مالی صنعت استان اختصاص یافته که عدد قابل توجه است.

 

*** بهره‌برداری ۲ واحد صنعتی در استان قزوین هم‌زمان با دهه فجر ۹۸

 

 رئیس سازمان صمت استان قزوین با اعلام خبر بهره‌برداری ۲ واحد صنعتی در استان هم‌زمان با دهه فجر ۹۸، اظهار داشت:

شرکت سهیل البرز ایرانیان با ظرفیت اسمی ۲۱۸ هزار تن در سال و ۷۵ نفر اشتغال‌زایی و شرکت مه ستاک با ظرفیت اسمی ۱۱ هزار و ۸۸۰ تن و ۶۰ نفر اشتغال‌زایی در زمینه تولید جعبه کارتن، ورق کارتن چندلا و سه لا افتتاح شد.

سعید نبیل اضافه کرد: این ۲ واحد تولیدی در واقع مکمل یکدیگر در زمینه تولید کارتن هستند و از سرمایه‌گذاری‌های جدید این شهرک محسوب می‌شوند.

وی در ادامه گفت: برای راه‌اندازی این واحدها حدود ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده و به‌روزترین تجهیزات را در حوزه خود به کار گرفته‌اند.

استاندار قزوین  نیز در  این مراسم، کلنگ طرح توسعه فاز سوم مجموع کارخانجات دفع آفات نباتی البرز بهسم در ۲ هزار متر را به زمین زد..

این واحد جهت تولید کودهای گرانوله و سولفور احداث خواهد شد و برای ۲۵ نفر اشتغال‌زایی به همراه خواهد داشت.

در مراسم افتتاح این واحدهای تولیدی هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، عیسی قبادی معاون اقتصادی استاندار، سعید نبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، علی رحمانی فرماندار بویین‌زهرا و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

 

*** افتتاح ۶۶ طرح صنعتی- تولیدی در استان تهران در دهه فجر ۹۸ 

 

با توجه به فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب، ۶۶ طرح صنعتی- تولیدی در استان تهران افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

افتتاح این طرح‌ها که با حضور مسئولین کشوری و استانی صورت می‌گیرد در شهرستان‌های ورامین، ری، ملارد، دماوند، قرچک، فیروزکوه، رباط‌کریم، پاکدشت، بهارستان و شهریار انجام می‌شود.

گفتنی است میزان سرمایه‌گذاری این طرح‌ها ۹،۶۵۶ میلیارد ریال بوده که زمینه اشتغال مستقیم ۳۲۵۷ نفر را فراهم آورده است.

این طرح‌ها در رشته‌های فلزی، شیمیایی، سلولزی، دارویی، غذا و پوشاک شامل محصولات پلی‌اتیلن، شیرآلات صنعتی و ساختمانی، مصنوعات چوبی، آب آشامیدنی، پوشاک و البسه، لبنیات، انواع مواد غذایی، دارویی و پزشکی، قطعات خودرو، چرم، مکمل‌های گیاهی و ظروف یک‌بارمصرف می‌باشد.

 

*** افتتاح ۱۱ پروژه صنعتی استان قم در ایام الله دهه فجر ۹۸

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، در این خصوص اظهار داشت:

۱۱پروژه صنعتی و معدنی استان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۹۸ بصورت رسمی افتتاح و بهره‌برداری خواهد شد.

محمود سیجانی افزود: ۱۱ واحد صنعتی و معدنی استان قم با سرمایه‌گذاری ۱۲۵۰ میلیارد ریال با اشتغال ۳۵۸ نفر به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: این واحدها در زمینه محصولات فولادی، شیمیایی، پتروشیمی، کفش و دمپائی، مصالح ساختمانی، قطعات موتورسیکلت و دوچرخه فعالیت خواهند داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم همچنین به نخستین نمایشگاه فرصت ساخت داخل اشاره کرد و اظهار داشت:

این نمایشگاه با حضور مدیران ملی و استانی همزمان با دومین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی که ۵۹ شرکت صنعتی و معدنی در آن شرکت دارند افتتاح خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید