اخبار برگزیده

کد خبر:158502
پ
صنعت خودرو
قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی:

برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب / ضرورت شناسایی ظرفیت‌های ناشناخته این مجموعه نمایشگاهی

قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی ضمن اعلام خبر برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب بر ضرورت شناسایی ظرفیت‌های ناشناخته این مجموعه نمایشگاهی تاکید کرد.

قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی ضمن اعلام خبر برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب بر ضرورت شناسایی ظرفیت‌های ناشناخته این مجموعه نمایشگاهی تاکید کرد.

 

*** برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، اظهار داشت:

بر اساس تصمیمات مشترکی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همفکری اتاق‌های اصناف و جامعه صنفی صورت گرفته، هفت نقطه برای برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در ایام پایانی سال در نظر گرفته شده است که بر این اساس، برگزاری این نمایشگاه در مجموعه نمایشگاهی «شهر آفتاب» نیز مورد توافق واقع شده است.

بر اساس توافق انجام شده وزارت صنعت با هیئت‌مدیره مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، قرار است که غرفه‌های عرضه کالا با حداقل قیمت در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا به همان نسبت، در عرضه کالاهای ارائه شده به مردم در این نمایشگاه هم، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به کیفیت و قیمت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه‌های فروش بهاره گفت:

موقعیت مکانی شهر آفتاب به گونه‌ای است که برگزاری نمایشگاه بهاره در آن می‌تواند برای مردم ساکن در جنوب تهران به خصوص مناطق شهری ۱۸، ۱۹ و ۲۰ شهرداری تهران و شهرک‌های اطراف از جمله واوان، اندیشه، شهر قدس و شهرری، گزینه مناسبی باشد؛ به خصوص اینکه با دسترسی‌هایی که برای تردد به منظور حضور در این نمایشگاه فراهم شده، پیش‌بینی ما این است که استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گیرد.

 

*** ضرورت شناسایی ظرفیت‌های ناشناخته نمایشگاه شهر آفتاب

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به‌به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب متذکر شد:

یکی از زیرساخت‌های تجاری که هم برای توسعه صادرات و هم برای تجارت بسیار مهم است، نمایشگاه به شمار می‌رود که بر این اساس، سرمایه‌گذاری بسیار زیاد و عظیمی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب صورت گرفته است و به نظر می‌رسد که به دلیل اینکه این پتانسیل و موقعیت مناسب، کمتر شناخته شده است؛ از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده نشده است.

۴۰۰ هکتار فضای نمایشگاهی در شهر آفتاب وجود دارد که بیش از ۲۳ هزار متر سالن مسقف در آن تعبیه شده است؛ همچنین سالن‌های متعدد و استاندارد جهت برگزاری نمایشگاه، جلسات و گردهمایی‌ها، از جمله ظرفیت‌های این مجموعه است.

 

بازدید از نمایشگاه شهر آفتاب

 

*** برگزاری نمایشگاه‌های دائم کالاهای صادراتی در نمایشگاه شهر آفتاب

 

مدرس خیابانی با اشاره به بازدید خود از مجموعه شهر آفتاب، توضیح داد:

به منظور بررسی وضعیت و پتانسیل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به جهت برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در ایام پایانی سال، این بازدید برنامه‌ریزی شده؛ چراکه برنامه‌ریزی‌ها به نحوی است که برای توزیع مناسب‌تر کالاهای مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال، نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا به کمک شبکه‌های معمول توزیع کالا آمده و با کم‌کردن فاصله تولید تا توزیع، زمینه را برای عرضه بهتر کالاها فراهم آوریم.

بر این اساس، با توجه به زیرساخت‌ها و زیربناهای خوبی که در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب وجود دارد، برنامه‌های مختلفی را در این مجموعه برنامه‌ریزی خواهیم کرد که از جمله آن می‌تواند برگزاری نمایشگاه‌های دائم کالاهای صادراتی همچون فرش، پسته، خرما و اقلامی نظیر آن بوده و محلی برای ارائه قابلیت‌های تولیدی هر استان فراهم شود.

نمایشگاه‌ها همواره به عنوان یک پتانسیل و ظرفیت برای کوتاه‌تر کردن فاصله بین مصرف‌کننده و تولیدکننده مطرح بوده و مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب با دارا بودن امکانات مناسب و دسترسی به مترو، می‌تواند این نقش را به خوبی ایفا کند.

 

*** استفاده از ظرفیت نمایشگاه شهر آفتاب 

 

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا برکشور، بیان کرد:

اگرچه تحریم‌های ظالمانه آمریکا، شرایط سختی را برای اقتصاد ایران رقم زده است، اما در مقابل هر دری که بسته می‌شود، شرایط به گونه‌ای فراهم می‌شود که بتوان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی بیشتر استفاده کرد؛ به این معنا که بسیاری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که تا پیش از این، در بخش‌های مختلف دیده نمی‌شد، اکنون پدیدار شده و باید در جهت استفاده از داشته‌های کشور، بیشتر تلاش کرد.

تا امروز مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، ظرفیت پنهان و ناشناخته‌ای برای ما بوده و بر اساس توافقات صورت گرفته این مجموعه با سازمان توسعه تجارت و معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت، از امروز فایل جدیدی برای شهر نمایشگاهی آفتاب در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، صادراتی و نیز نمایشگاه‌های مرتبط با عرضه محصولات تولید داخل باز شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم‌مقام وزیر صمت در اموربازرگانی در پایان خواستار توجه هر چه بیشتر هیئت‌رئیسه اتاق‌های اصناف، اتاق‌های بازرگانی تشکل‌ها و مجموعه‌های تولیدی، صنفی و صادراتی به این مجموعه نمایشگاهی شد و اظهار داشت:

بخش‌های مختلف اقتصادی و تعاونی ایران می‌توانند در این مجموعه سرمایه‌گذاری کرده و از زیرساخت‌های آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید